Noc Muzeów w Starogardzie. Moc wrażeń i atrakcji

W nocy 14 maja drzwi dla zwiedzających otworzy bezpłatnie wiele muzeów w całej Polsce . Również w Starogardzie mieszkańcy będą mieli nieograniczony wstęp do muzeum i innych instytucji kulturalnych. Będą pokazy filmowe, wystawa Ikon, a dla miłośników sportu – możliwość powspinania się na ściance wspinaczkowej. To tylko kilka z propozycji przygotowanych na spędzenie tej wyjątkowej nocy w naszym mieście.

W starogardzkiej Nocy Muzeów uczestniczy 7 podmiotów, które przygotowały wiele atrakcji dla mieszkańców miasta i okolic. Każdy, kto do godz. 21.55 dostarczy ulotkę z siedmioma pieczątkami weźmie udział w losowaniu nagród, które odbędzie się w kinie Sokół o godz. 22.00. Ulotki będą czekały we wszystkich otwartych tej nocy punktach.

Co się będzie działo?

O godz.18.00 Muzeum Ziemi Kociewskiej zaprasza na opowieść archeologa Roberta Krzywdziński o Cmentarzysku przy ul. Kościuszki w świetle wykopalisk z 2013 roku. Godzinę później wystąpi tam Daniel Pawlak ze swoim muzycznym recitalem. W godz. 18 .00 – 22.00 OSiR zaprasza na nocne wspinanie na Stadion Miejski im. Kazimierza Deyny a Urząd Miasta na nocne spotkania z samorządem przy ul. Gdańskiej 6.

Nie zabraknie spotkań z kulturą i sztuką.

Starogardzkie Centrum Kultury przygotowało dwa pokazy filmowe. O godzinie 19:30 odbędzie się projekcja filmu „Starigrod 1197”, a o godzinie 20:30 film „Dzień Dobry, Kocham Cię!”.

„Starigrod 1197” to fabularyzowany film o początkach naszego miasta . Historia sięga XII i XIII wieku i obrony Starigrodu przez Joannitów, którzy przybyli na nasze ziemie na zaproszeni księcia Grzymisława. Premiera filmu miała miejsce 19 grudnia 2015 roku. Jego producentem jest koło „LOK ADAMANTOS – Damy i Rycerze Księstwa Pomorskiego” ze Starogardu Gdańskiego.

Z kolei film pt. „Dzień dobry, kocham cię!” to polska komedia romantyczna z 2014 roku w reżyserii Ryszarda Zatorskiego. Film opowiada historię Szymona Kosowski, przystojnego lekarza jednej z prywatnych warszawskich klinik, który przypadkowo spotyka piękną i dowcipną pracownicę korporacji Basię. Zakochuje się w nieznajomej, ale czy z wzajemnością…. i czy młodzi się odnajdą…..? To trzeba zobaczyć ! W filmie grają Barbara Kurdej-Szatan, Aleksy Komorowski, Łukasz Garlicki, Olga Bołądź, Maciej Musiał.

Dla tych, którzy wolą bardziej sztukę od filmu o godz. 20.00 Paweł Wyborski zaprasza do Klubokawiarni Szafa przy ul. Kilińskiego na wystawę malarstwa IKONOSTAS 2. Można też udać się do Grodziska Owidz i zobaczyć wystawę fotografii „Noc grozy” przygotowaną przez Starogardzkei Towarzystwo Fotograficzne.

Spora dawka grozy i pokaz fire show

W Grodzisku Owidz na zwiedzających czekać będą też inne atrakcje, jak korowód z pochodniami, spektakl Starogardzkiego Bractwa Rycerskiego zatytułowany podobnie jak wystawa „Noc grozy” i wreszcie cieszacy się zawsze dużym powodzeniem Fire Show. A dla tych, co mają mocne nerwy i są ciekawi co strasznego działo się w dawnych czasach Marcin Bober zaprezentuje w teorii i praktyce historię „O torturach w wiekach ciemnych”. Imprezy zaczną się o godz. 18.30.

Zapraszamy !

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl