MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIAŁEJ LASKI

Dnia 15 października 2015r. członkowie Koła Powiatowego Związku Niewidomych w Starogardzie Gdański, uroczyście obchodzili MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIAŁEJ LASKI.

Członkowie Koła oraz zaproszeni goście spotkali się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Paderewskiego w Starogardzie Gdańskim.
Z tej okazji Zarząd Główny Polskiego Związku Niewidomych, za zasługi w realizacji celów związku uhonorował złotą odznaką Panią Bogumiłę Jurczyńską, zaś brązową oznaką Panią Marię Socha.
Przygotowano prelekcję pt. „Od sześciopunktu do audiobooka”, którą to prezentowali Pani Anna Dembek oraz Pan Adam Wojtoń.
Pan Radosław Spychalski pełniący obowiązki dyrektora biblioteki, udzielił informacji o posiadanym zbiorze książek czytanych oraz podjętych działaniach dla jego zwiększenia. Zaprezentowano również film przyro-dniczy z audiodeskrypcją.
Po części oficjalnej uczestnicy spotkania udali się na obiad i kawę, gdzie dzielili się informacjami, gawędzili wspominając różne zdarzenia i snuli plany na kolejne spotkania.

Od czerwca 2015r. obowiązki prezesa Koła piastuje Pani Joanna Grabowska z Osieka. W swoją pracę wkłada dużo serca. We wtorki w godzinach od godz. 13.00 – 15.00 i piątki od godz. 11.00 do – 13.00, można ją zastać w siedzibie Koła, która mieści się w pokoju nr 018 budynku Urzędu Miasta przy ul. Gdańskiej 6 w Starogardzie Gdańskim.

Społeczna Rada d.s. Osób Niepełnosprawnych powołana przez Prezydenta Miasta Starogard Gdański, życzy osobom niewidomym i niedowidzącym by spotykali się z życzliwością i zrozumieniem ich potrzeb oraz by w jak najszerszym zakresie mogli uczestniczyć w życiu społecznym.

Pani Joannie oraz jej koleżankom, które pomogły w realizacji przedsięwzięcia gratulujemy i życzymy sukcesów w życiu osobistym oraz pracy na rzecz Koła.

Serdecznie dziękujemy Panu Radosławowi Spychalskiemu za udzielenie gościny członkom Koła, przygotowanie sali, projekcji filmu oraz dokumentacji fotograficznej.