Niemieccy goście w Urzędzie Miasta

25 marca po raz kolejny gościliśmy w magistracie uczniów z naszego miasta partnerskiego Diepholz. Młodzież z Publicznego Gimnazjum Nr 1 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 8 wraz z przybyłymi na wymianę uczniami z Niemiec przywitał zastępca prezydenta miasta ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki.

– Każdy przyjazd grupy z Diepholz jest sygnałem, że współpraca między nami ciągle się rozwija. Główną ideą międzynarodowej wymiany jest to, aby ludzie spotykali się oraz zawierali nowe znajomości i przyjaźnie. Dwa razy odwiedziłem Diepholz. Znam więc uroki Waszego miasta i cieszę się, że już w maju będę mógł znów tam być – mówił wiceprezydent.

– Starogard prężnie się rozwija. Modernizujemy właśnie Park Miejski, gdzie powstanie plac zabaw z elementami wodnymi. Nie tylko sadzimy więc razem drzewa, czy stawiamy tablice, ale stosujemy też rozwiązania, które zobaczyliśmy w Diepholz – dodał Tadeusz Błędzki.

Goście dopytywali wiceprezydenta o nowe inwestycje w Starogardzie oraz o to jak działa Urząd Miasta. Po krótkiej dyskusji rozdano gościom upominki promujące Starogard Gdański. Tradycyjnie spotkanie zostało upamiętnione grupowym zdjęciem przed Urzędem Miasta.

Program wymiany jest niezwykle ciekawy. Po wizycie w Starogardzie młodzież udała się do Torunia. Dla wszystkich z pewnością będzie to niezapomniany czas, czego szczerze im życzymy.

Fot. Joanna Rogaczewska

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl