Nie żyje Maria Orlikowska-Płaczek

30 maja, po ciężkiej chorobie, zmarła Maria Orlikowska-Płaczek, lekarz medycyny, pediatra i specjalista medycyny sportowej, wieloletni kierownik SPZOZ Przychodni Lekarskiej w Starogardzie Gdańskim.

Maria Orlikowska-Płaczek była niezwykle zaangażowanym i oddanym lekarzem. Zawsze gotowym do niesienia pomocy. Przez wiele lat z powodzeniem kierowała Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Przychodnią Lekarską w naszym mieście. Była świetnym menadżerem. Zawsze skuteczna i konsekwentna. Rozbudowała i unowocześniła przychodnię. Zadbała o powstanie nowoczesnego punktu pobrań krwi, odnowienie gabinetów lekarskich i profesjonalną recepcję. Zatrudniała wysokiej klasy specjalistów, żeby dać pacjentom jak najlepszą ofertę.

Pani Maria dobrze rozumiała cierpiących w stadium terminalnym, dlatego podjęła się prowadzenia w Przychodni Lekarskiej hospicjum domowego.

To z jej inicjatywy studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaczęli odbywać regularne praktyki podczas letnich naukowych obozów w Starogardzie Gdańskim.

Przychodnia Lekarska była dla Marii Orlikowskiej-Płaczek drugim domem. Spędzała tam bardzo dużo czasu. Zawsze służyła pomocą. Często angażowała się w interwencje dotyczące podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Prywatnie pani Maria była mamą trzech córek.

Wyrazy najszczerszego współczucia Rodzinie i Bliskim Zmarłej Marii Orlikowskiej-Płaczek składają Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak oraz Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski.

Msza święta pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek 4 czerwca o godz. 11:00 w kościele pw. św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim. Po mszy nastąpi odprowadzenie zmarłej na Cmentarz Parafialny (Stary) przy ul. 2. Pułku Szwoleżerów.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl