Nie żyje Jan Kilian

W latach 2010-2014 był radnym Rady Miasta, posłem na Sejm VIII kadencji. Dwukrotnie ubiegał się o urząd prezydenta Starogardu Gdańskiego. 28 listopada zmarł Jan Kilian.

W naszym mieście jego nazwisko znają chyba wszyscy. Jan Kilian był zaangażowany w działalność polityczną. Stanął na czele miejskich i powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości. W 2010 r. uzyskał mandat radnego Rady Miasta Starogard Gdański, a w 2014 r. z powodzeniem ubiegał się o mandat radnego powiatu starogardzkiego. W tym samych wyborach ubiegał się o urząd prezydenta miasta. W 2014 r. kandydował także do Parlamentu Europejskiego.

W wyborach parlamentarnych w 2015 r. z ramienia PiS kandydował do Sejmu w okręgu gdańskim. Został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 6675 głosów. W 2018 r. w wyborach samorządowych był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta naszego miasta. Zdobył 10,43% głosów, zajmując trzecie miejsce.

Jan Kilian urodził się 27 grudnia 1953 r. w Starogardzie Gdańskim. Był absolwentem Wydziału Budowy Maszyn Politechniki Gdańskiej. Kształcił się na studiach podyplomowych na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Ukończył również studium farmaceutyczne. Pracował w gdańskim drogownictwie, a później w Państwowym Ośrodku Maszynowym. Prowadził własną działalność gospodarczą. Następnie wraz z żoną otworzył aptekę.