Nauka tenisa poprzez zabawę

Promocja tenisa ziemnego to główny cel bezpłatnych treningów, które proponuje starogardzianom Akademia Tenisa Marka Murawskiego. W środę, 6 września z tej propozycji skorzystała szóstka dzieci w wieku 4-11 lat. Pod czujnym okiem trenera uczyły się podstaw gry w tenisa poprzez zabawę.

W środę, 6 września na korcie przy ul. Kościuszki 112 po raz kolejny odbył się bezpłatny trening tenisa ziemnego dla najmłodszych. Z inicjatywą wyszła Akademia Tenisa Marka Murawskiego we współpracy z Pomorską Szkołą Wyższą. Kilkanaście dzieci w wieku 4 – 11 lat uczyło się podstaw gry w tenisa w oparciu o międzynarodowy program szkolenia najmłodszych Tenis 10.
– Proponuję naukę gry w tenisa poprzez zabawę – powiedział Marek Murawski. – To się sprawdza i przynosi widoczne efekty. Ku mojemu zaskoczeniu nawet najmłodszy niespełna 4-letni uczestnik Hubert świetnie sobie radził z rakietką i piłką.

Bezpłatne treningi tenisa, mają na celu promocję tej pięknej dyscypliny sportowej wśród dzieci, młodzieży i rodziców. -To niesamowite ile radości dają dzieciom ich pierwsze odbicia przez siatkę – przyznaje daje trener. – Cieszę się, że Akademia Tenisa wraz z Pomorską Szkołą Wyższą mogły umożliwić dzieciom pierwsze i na pewno nie ostatnie spotkanie z rakietą! Zachęcam wszystkie dzieci do dołączenia do naszych szkółek tenisowych na sezon 2017/2018.

Treningi odbywają się na całorocznym, krytym korcie na ul. Kościuszki 112 w Starogardzie Gdańskim od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych. Zapisów można dokonywać u trenera Marka pod numerem telefonu 603 846 856, który chętnie odpowie na wszystkie dodatkowe pytania. Każdy kto nie mógł skorzystać ze środowych bezpłatnych może skontaktować się z terenem, który zaproponujemy kolejny termin bezpłatnych zajęć.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl