Nauczycielki z awansem

Magdalena Stolarz, Bożena Durczak, Iwona Ellert-Graban i Natalia Górska-Ameen dołączyły do grona nauczycieli mianowanych. Odebrały z rąk Prezydenta Miasta Starogard Gdański akty nadania stopnia zawodowego.

Awans zawodowy Magdaleny Stolarz, Bożeny Durczak Iwony Ellert-Graban i Natalii Górskiej-Ameen poprzedził staż w wymiarze 2 lat i 9 miesięcy, egzamin oraz ślubowanie. Tuż przed wręczeniem aktów nominacji panie zapewniły, że będą rzetelnie pełnić powinność nauczyciela, wychowawcy i opiekuna. Będą rozwijać osobowość uczniów oraz własną, a także kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych i poszanowania Konstytucji RP.

Akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego odbiera z rąk prezydenta Magalena Stolarz.

Magdalena Stolarz od 6 lat jest przedszkolanką w Miejskim Przedszkolu Publicznym Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Skończyła pedagogikę wczesnoszkolną z wychowaniem przedszkolnym na Wyższej Szkole Społeczno – Ekonomicznej w Gdańsku. Uwielbia pracę z dziećmi i nie wyobraża sobie innej. – Dzieci są otwarte, szczere i beztroskie – ich radość i zadowolone to największa nagroda dla mnie jako ich wychowawcy i nauczyciela – powiedziała nominowana.

Akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego z rąk prezydenta odbiera Bożena Durczak. 

Z kolei Bożena Durczak skończyła studia pedagogiczne w Szczecinie. Tam też rozpoczęła swoją karierę zawodową, ale wróciła do Starogardu. Od 7 lat opiekuje się przedszkolakami z Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 8. – Od początku pracuje z najmłodszymi grupami dzieci. To nie jest prosty zawód, często wymaga poświęcenia, mocnego zaangażowania, ale jak się patrzy na efekty, to każdy trud jest ich wart – powiedziała Bożena Durczak. Swoją pasję do nauki języków obcych wykorzystuje również w pracy, ucząc maluchy języka angielskiego.

Akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego z rąk prezydenta odbiera Iwona Ellert-Graban.

Iwona Ellert-Graban i Natalia Górska-Amen uczą w Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 klasy I-III. Obie panie pracują w zawodzie 6 lat. Najbardziej cenią sobie kontakt z dziećmi i możliwość uczenia ich nowych rzeczy, a najwięcej satysfakcji sprawia im dziecięcy uśmiech. Pani Iwona marzyła o zostaniu nauczycielką od najmłodszych lat, a dla Pani Natalii praca z dziećmi jest największą życiową pasją. Obie panie skończyły studia na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna.

Akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego z rąk prezydenta odbiera Natalia Górska-Amen.

Prezydent miasta wręczył nominowanym akty nadania stopnia zawodowego, pogratulował i podziękował za wysiłek, który co dzień wkładają w pracę z uczniami i przedszkolakami. – Wiem, że uzyskanie awansu zawodowego wymagało od Was dużego poświęcenia, ale z tego co słyszałem poradziłyście sobie doskonale. Serdecznie gratuluję – powiedział Janusz Stankowiak.

Zofia Czerwińska otrzymała od prezydenta życzenia z okazji jubileuszu 30-lecia pracy zawodowej.

Prezydent złożył też życzenia i gratulacje dyrektor MPP nr 8 „Bajeczka” Zofii Czerwińskiej, która świętowała jubileusz 30-lecia pracy zawodowej.

Wszystkie nominowane nauczycielki już za rok będą mogły starać się o kolejny stopień awansu zawodowego – nauczyciela dyplomowanego.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl