Napompujesz koła, dokręcisz śrubkę. Nowe, rowerowe stacje naprawcze i stojaki do dyspozycji mieszkańców

27 kwietnia przy Hali Sportowej im. Gerarda Podolskiego odbyło się otwarcie rowerowych stacji naprawczych z Dovistą w ramach projektu RoweLove Miasto – Starogard Gdański. Do użytku oddane zostały 2 stacje naprawcze i 5 stojaków rowerowych. 

Dzięki współpracy Stowarzyszenia Rekord, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim oraz firm Dovista i Fundacji Dovista rowerzyści będą mieli jeszcze większe udogodnienia w mieście.

Symboliczne otwarcie i przekazanie do użytku rowerowej stacji naprawczej o raz stojaków na rowery odbyło się 27 kwietnia przed budynkiem Hali Sportowej im. Gerarda Podolskiego.

Wśród uczestników spotkania znalazła się Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Marzena Klein wraz z pracownikami, zastępca Prezydenta Miasta ds. Techniczno-Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki, członkowie Dovista Polska Sp. z o.o. tj. Bartosz Ott – Dyrektor Planowania i Logistyki, Katarzyna Andrzejewska – Koordynator Projektów, Przewodnicząca Lokalnej Komisji Fundacji Pracowniczej VKR oraz Mariusz Andrzejak od Public Relations.

Od lewej Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Marzena Klein, Katarzyna Andrzejewska – Koordynator Projektów i Przewodnicząca Lokalnej Komisji Fundacji Pracowniczej VKR Dovista, Bartosz Ott – Dyrektor Planowania i Logistyki w firmie Dovista oraz zastępca Prezydenta Miasta ds. Techniczno-Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki.

Monika Kełpin, z-ca Dyrektora d.s. sportu, rekreacji i marketingu w Ośrodku Sportu i Rekreacji zachęcała zebranych na miejscu, potencjalnych użytkowników urządzeń – przedstawicieli Dziennego Domu Senior+ do korzystania z nowego nabytku.

Członkowie Dziennego Domu Senior+

– Niektórzy z Państwa zapewne również poruszają się za pomocą rowerów. Możecie sobie tutaj w każdej chwili podjechać i bezpłatnie dokonać drobnych napraw przy rowerze, można sobie np. napompować koła, można coś dokręcić – zachęcała.  Dodatkowo w ramach projektu, oprócz dwóch stacji naprawczych – jednej tu, przy Hali Sportowej na ul. Hallera, drugiej na terenie OSiR, zostało zakupionych pięć stojaków na rowery – kontynuowała Monika Kełpin. Dwa z nich znajdują się również tutaj przy Hali, kolejne dwa są przy budynku Ośrodka Sportu i Rekreacji, a jeden przy ul. Harcerskiej w rejonie Stadionu Włókniarz. Mamy nadzieje, że stacje naprawcze oraz stojaki posłużą wszystkim naszym mieszkańcom.

Obecny na spotkaniu zastępca Prezydenta Miasta d.s.  Techniczno-Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki podziękował dyrekcji Ośrodka Sportu i Rekreacji za wspieranie aktywności fizycznej oraz darczyńcy – firmie Dovista, za kolejny wspólnie zrealizowany projekt.

– Jako miasto jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego projektu, na pewno będziemy chcieli dalej współpracować, ponieważ jesteśmy otwarci na wiele innych pomysłów i tematów – mówił. Mamy okres majówkowy, już niebawem Rodzinny Rajd Rowerowy – okazja do aktywności fizycznej, a jak wiemy w zdrowym ciele zdrowy duch. I tego zdrowia życzę wszystkim tutaj obecnym, aby ono dopisywało. Myślę, że takie rowerowe wyprawy z pewnością się do tego przyczynią – dodał Tadeusz Błędzki.

Stojaki i stacje naprawcze mają zachęcić mieszkańców Starogardu Gdańskiego do częstszego korzystania z rowerów i przyczynienia się do poprawy jakości życia w mieście, o czym wspomniał także Bartosz Ott.

– Projekt ma wspomóc rozwój miasta, ale i wesprzeć aktywność fizyczną – rozpoczął. To się bardzo dobrze wpisuje w działania VHR i Dovista, czyli w dbanie o środowisko, bo staramy się pośrednio zaoszczędzić i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Biorąc pod uwagę projekt, jaki dziś tu realizujemy, można traktować go jako zachętę by zmienić samochód czy autobus na rower, co spowoduje, że tej emisji będzie mniej. Wspieramy więc jednocześnie ekologię i tężyznę fizyczną.

 

Nowe stojaki rowerowe przy budynku Hali Sportowej im. Gerarda Podolskiego.

 

Zestaw narzędzi w rowerowej stacji naprawczej do dyspozycji rowerzystów.

Nowe stacje naprawcze i stojaki rowerowe zostały dofinansowane kwotą 12 tysięcy złotych z grantu, który otrzymało Stowarzyszenie Rekord. Nowy nabytek umieszczony został przy: Stadionie Miejskim im. K. Deyny, Miejskiej Hali Sportowej im. A. Grubby, Hali Sportowej im. G. Podolskiego oraz Stadionie Włókniarz.