Najlepsi policjanci nagrodzeni

Dzięki szczególnemu zaangażowaniu i wzorowemu wykonywaniu zadań służbowych w II półroczu 2016 roku Maciej Łepek i Tadeusz Poćwiardowski osiągnęli najlepsze wyniki w służbie. Podczas XLII sesji Rady Miasta zwycięzcy konkursu na najlepszego dzielnicowego i policjanta prewencji Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odebrali nagrody.

Maciej Łepek

 

Najlepszym dzielnicowym został Maciej Łepek. Nie jest to jego pierwsze wyróżnienie. Policyjny mundur nosi od 18 lat. Od początku służy w Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. Swoją karierę zawodową zaczynał jako funkcjonariusz referatu patrolowo-interwencyjnego. Obowiązki dzielnicowego przejął dokładnie 1 stycznia 2008 roku. Wcześniej podobną funkcję pełnił na Posterunku Policji w Skarszewach. Dzisiaj sprawuje nadzór nad całym wschodnim i północnym obszarem miasta od ulicy Bp. Dominika, przez Skarszewską (włączając cmentarz komunalny i ogródki działkowe), Derdowskiego, Gdańską aż po ulicę Zieloną.

– To, że otrzymałem tę nagrodę, nie znaczy, że jestem najlepszy. Wyróżnienie otrzymałem za wyniki w pracy na dzielnicy. Moim zdaniem na taką nagrodę zasługują też moim koledzy. Każdy z nas stara się tak samo i każdy daje z siebie wszystko – powiedział Maciej Łepek.

Dla pana Tadeusza to pierwsza nagroda. – W tym roku mija 15 lat od kiedy rozpocząłem służbę policjanta. W referacie patrolowo-interwencyjnym w Starogardzie pracuję od 14 lat. Tak się zdarzyło, że w ostatnim czasie było trochę więcej interwencji i zatrzymań. Jednak cały czas mojej pracy poświęcam się tak samo – skromnie mówił Tadeusz Poćwiardowski.              

Tadeusz Poćwiardowski

Obaj funkcjonariusze wykazali się wzorową służbą i dużą aktywnością w codziennych i bezpośrednich kontaktach z obywatelami miasta. Skutecznie dbali o przestrzeganie porządku publicznego.