Najlepsi maturzyści nagrodzeni

Oliwia Kosecka, Weronika Fic i Maciej Paul to najlepsi tegoroczni maturzyści w Starogardzie Gdańskim. W dowód uznania za rewelacyjne wyniki egzaminu dojrzałości Rada Miasta przyznała im nagrody pieniężne. Listy gratulacyjne odebrali na sesji 27 września 2023 r.

Oliwia Kosecka maturę na poziomie rozszerzonym pisała z biologii, chemii, matematyki i j. angielskiego. – J. angielski był najłatwiejszym wyborem, nie sprawiał mi trudności, więc był przedmiotem, do którego nie musiałam się szczególnie przygotowywać. Biologię i chemię zdawałam, ponieważ w liceum uczęszczałam do klasy o takim profilu. Natomiast rozwiązywanie zadań z matematyki zawsze przychodziło mi łatwo, więc nie chciałam poprzestać na poziomie podstawowym – mówi Oliwia. Naukę kontynuować będzie na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku psychologia. Jedną z pasji Oliwii jest łyżwiarstwo. W wolnym czasie czyta i szydełkuje.

Oliwia Kosecka
Oliwia Kosecka

Weronika Fic maturę zdawała z języka francuskiego, matematyki i języka angielskiego. – Wraz z rodzicami i siostrą przez pięć lat mieszkałam we Francji, co pozwoliło mi na nauczenie się języka i później otrzymanie tytułu finalisty olimpiady języka francuskiego. Wybrałam matematykę i angielski, ponieważ rozszerzałam te przedmioty w liceum i czułam się w nich w miarę pewnie – zdradziła Weronika. Jeśli nie uda jej się dostać na studia za granicą, będzie studiowała matematykę stosowaną na Politechnice Gdańskiej. Weronika bardzo lubi teatr, pieczenie ciast oraz wspinaczkę. Wolny czas spędzam z przyjaciółmi, czytając książki lub uprawiając sport.

Weronika Fic
Weronika Fic

Maciej Paul rozszerzoną maturę zdawał z matematyki, informatyki oraz j. angielskiego. – Wybrałem te przedmioty dlatego, że logiczne i praktyczne myślenie to moja mocna strona i wiążę przyszłość z tymi umiejętnościami. W tym roku będę studiował informatykę na Uniwersytecie Warszawskim, w przyszłości planuję pracować i rozwijać się w dziedzinie IT oraz startować w zawodach trójboju siłowego – powiedział Maciej. Do jego największych pasji należą rozwój osobisty, sport i programowanie. W wolnych chwilach czyta inspirujące książki, uprawia sport, medytuje bądź spędza czas z bliskimi.

Maciej Paul
Maciej Paul

Maturzyści nagrody i dyplomy uznania odebrali osobiście z rąk Przewodniczącej Rady Miasta Starogard Gdański Anny Benert i Zastępcy Prezydenta Miasta ds. Społecznych Macieja Kalinowskiego. Listy gratulacyjne otrzymali również rodzice wyróżnionych, a także dyrektor szkoły, którą ukończyli nagrodzeni maturzyści – I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie Wiesława Górska.

Fot. archiwa prywatne/z Sesji Rady Miasta: Małgorzata Rogala