Najlepsi maturzyści nagrodzeni

Chantal Sadowska, Martyna Rogowska i Grzegorz Gdaniec to najlepsi tegoroczni maturzyści w Starogardzie Gdańskim. W dowód uznania za wspaniałe wyniki egzaminu dojrzałości Rada Miasta przyznała im nagrody pieniężne. Listy gratulacyjne odebrali na sesji 21 sierpnia 2019 r.

Chantal Sadowska

Chantal Sadowska jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie. Uczęszczała do klasy o profilu matematyczno-fizycznym, ale nigdy nie uważała się za „umysł ścisły”. – Jestem osobą kochającą wyzwania, dlatego podjęłam decyzję o zdawaniu sześciu rozszerzeń na maturze. Cały ubiegły rok upłynął mi więc głównie na nauce. Wydzielony czas wolny poświęcałam na czytanie książek (kryminałów, biografii i książek o tematyce ekonomicznej) oraz na słuchanie muzyki (jestem wielką fanką Guns N’ Roses) – powiedziała Chantal. Od dzieciństwa ogromną przyjemność sprawiała jej nauka języków obcych. Choć nie zamierza całkowicie poświęcić temu swojej przyszłości, to liczy, że uda jej się połączyć hobby z życiem zawodowym.

– Od blisko pięciu lat wiedziałam, że spełnieniem moich marzeń będzie studiowanie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, ponieważ, moim zdaniem, jest to najlepsza opcja dla osoby wiążącej swoją przyszłość ze środowiskiem biznesowym. Dzięki samodyscyplinie i ciężkiej pracy włożonej w przygotowania do matury oraz, z pewnością, odrobinie szczęścia, udało mi się osiągnąć upragniony cel. Dzięki temu, że na SGH kierunek studiów wybiera się dopiero pod koniec pierwszego roku, pozostało mi jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji, czym dokładnie chciałabym się zająć. Mam kilka pomysłów dotyczących mojej przyszłości, jednak są one dopiero w fazie planowania. Jedno wiem na pewno, chciałabym mieć możliwość podróżowania i pracowania w różnych miejscach na świecie, ponieważ fascynuje mnie poznawanie nowych kultur – mówi Chantal Sadowska.

Martyna Rogowska

Martyna Rogowska ukończyła klasę o profilu humanistycznym z rozszerzoną historią w II Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Kociewskiej. Ten wybór od początku związany był z zainteresowaniem historią i językiem polskim, a także chęcią pogłębiania znajomości języka angielskiego. – Wyniki egzaminu dojrzałości pozwoliły mi dostać się na wymarzony kierunek, jakim jest psychologia, którą studiować będę od października na Uniwersytecie Warszawskim. Ze względu na chęć zgłębiania ludzkiej psychiki oraz motywację do pomocy innym, żywię nadzieję, iż przyszłość ,,pozwoli” mi na pracę w zawodzie w Polsce lub za granicą. Wolnego czasu nie spędzam w sposób niezwykły. Czytam, sama piszę, słucham muzyki, oglądam seriale lub gotuję. Każda z tych czynności niezmiennie od kilku lat zapewnia mi relaks. Resztę czasu poświęcam rodzinie i znajomym. To z nimi najbardziej lubię odkrywać nowe miejsca, zwiedzać, podróżować, a w spokojniejsze dni po prostu rozmawiać i spacerować, nawet bez celu – powiedziała Martyna.

Grzegorz Gdaniec

Grzegorz Gdaniec jest absolwentem klasy o profilu matematyczno-informatycznym w I Liceum Ogólnokształcącym. – Kiedyś niewyobrażalnie interesowała mnie inżynieria. Jednak szybko okazało się, że kompletnie nie lubię fizyki, a to co mnie interesuje to część kreatywna, tworzenie czegoś nowego. W końcu przy informatyce, programowaniu, można też stworzyć coś nowego i kolorowego. Mniej więcej w drugim roku liceum stwierdziłem, że chcę czegoś nowego, mniej nudy i określiłem miejsce studiów. Miała być Szwecja, ale Szkocja też brzmi dobrze. Już za kilka dni jadę na Uniwersytet w Aberdeen, na kierunek informatyczny. Nie do końca jest to moja pasja, ale może uda mi się stworzyć jakąś zaawansowaną wirtualną rzeczywistość. Pasjonuje mnie wszystko co ciekawe, kolorowe i fikcyjne, głównie anime i kreatywne pisanie, przede wszystkim poezji. W wolnym czasie rozmawiam z ludźmi zza granicy, piszę, tworzę gry komputerowe. Moim marzeniem jest stworzyć jakiś sławny wytwór, czy to książkę czy to grę – wyznał Grzegorz.

Maturzyści nagrody i dyplomy uznania odebrali osobiście z rąk przewodniczącej Rady Miasta Starogard Gdański Anny Benert i prezydenta Janusza Stankowiaka. Listy gratulacyjne otrzymali również rodzice wyróżnionych oraz dyrektor I LO Wiesława Górska i dyrektor II LO Hanna Gałązka-Janas.

Zdjęcia: prywatne/ z Sesji Rady Miasta: Magdalena Dalecka

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl