Najlepsi maturzyści nagrodzeni

Sandra Krajnik, Anna Sadowska i Damian Kolaska to najlepsi tegoroczni maturzyści ze Starogardu Gdańskiego. Wszyscy są absolwentami I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie. W dowód uznania Rada Miasta przyznała im nagrody pieniężne.

Damian Kolaska

Damian Kolaska ukończył klasę o profilu matematyczno-fizycznym. Zamierza podjąć studia na kierunku informatyka na Politechnice Warszawskiej. – Wybrałem ten kierunek z trzech powodów. Po pierwsze, ze względu na rynek pracy, który wciąż potrzebuje specjalistów z tej dziedziny. Po drugie, umiejętności nabyte podczas studiów będę mógł później wykorzystać do samodzielnych projektów, a po trzecie bardzo lubię pracować na komputerze – powiedział Damian.

Chłopak swoją przyszłość zaplanował dość wcześnie, bo już na początku pierwszej klasy liceum. Związane było to z jego nagłym zainteresowaniem się programowaniem. Damian przed komputerem spędza większość swojego czasu. Poza grami i technologiami komputerowymi, interesują go także nauki ścisłe i koszykówka. – Chciałbym rozwinąć się jako programista. Zdobyć dobrą pracę, ale taką, która pozwoli mi także tworzyć własne projekty – mówi Damian Kolaska.

Anna Sadowska uczęszczała do klasy o profilu lingwistycznym. – Jako kierunek studiów wybrałam archiwistykę i zarządzanie dokumentacją na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Głównym powodem takiej decyzji jest moje zainteresowanie kulturą i literaturą różnych okresów historycznych, pochodzącą z różnych części świata. Zdecydowałam tak dopiero w ostatnim roku nauki w liceum, ponieważ długo zastanawiałam się, jak mogłabym połączyć moje zainteresowania z życiem zawodowym w przyszłości – mówiła Ania. 

Anna Sadowska

Dziewczyna ma nadzieję, że jej przyszłość będzie pełna nowych wyzwań, zmian i osobistego rozwoju, nie tylko na polu naukowym czy zawodowym, ale także w innych dziedzinach życia. – Do moich zainteresowań należy poznawanie kultury i literatury, zwłaszcza anglosaskich oraz krajów Dalekiego Wschodu. Myślę, że to niezwykle pasjonujące mieć możliwość zobaczenia świata oczami innych ludzi przez pryzmat ich kultury. Inną moją pasją jest także pływanie, które z przerwami trenuję od 8 lat. Wolny czas lubię spędzać wypoczywając, zarówno aktywnie jak i nie, tak więc wyjazd rowerem nad jezioro z dobrą książką to dla mnie osobiście najlepszy sposób na idealny dzień. Wolne chwile spędzam często także na oglądaniu zagranicznych filmów i seriali oraz nauce języków, w szczególności włoskiego i koreańskiego – zdradziła Anna Sadowska. 

Sandra Krajnik

Sandra Krajnik to także absolwentka klasy o profilu lingwistycznym. Studiować będzie filologię angielską, o czym zdecydowała niedługo po egzaminach maturalnych.

– Po ukończeniu studiów mam nadzieję znaleźć satysfakcjonującą pracę, która pozwoli mi poszerzać wiedzę na temat obcych języków i kultur. To właśnie języki obce, a w szczególności j. angielski są moim głównym zainteresowaniem. Lubię też opiekować się zwierzętami. W wolnych chwilach lubię m. in. surfować po Internecie, słuchać muzyki, grać w gry planszowe oraz spędzać czas z rodziną – powiedziała Sandra Krajnik.

W imieniu Sandry nagrodę odebrała mama. Anna Sadowska i Damian Kolaska osobiście odebrali gratulacje i nagrody z rąk prezydenta Starogardu Janusza Stankowiaka i przewodniczącego Rady Miasta Jarosława Czyżewskiego.

Gratulacje odebrała również dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie Wiesława Górska. 

 

 

 

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl