Nagrody za sportowe osiągnięcia

Starogardzcy młodzi sportowcy odnieśli niedawno kolejne duże sukcesy. Tym razem po laury sięgnęły piłkarki ręczne, pięcioboistka oraz bokserzy. 16 lipca prezydent Starogardu Gdańskiego wręczył im nagrody.

– Takie spotkania zawsze napawają mnie niezwykłą dumą. Bardzo się cieszę, że mogę pogratulować Wam dzisiaj ostatnich osiągnięć. Jestem przekonany, że jeszcze nie raz pokażecie na co Was stać. Na takie chwile ciężko pracujecie tygodniami, miesiącami, a nawet latami. Wspierają Was w tym rodzice i trenerzy, którym również gratuluję, bo to także ich sukcesy. Starogardzcy sportowcy są coraz bardziej zauważalni nie tylko na arenie ogólnopolskiej, ale także międzynarodowej, co jest najlepszym dowodem na to, że „Tu rodzą się gwiazdy” – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Nagrody otrzymały piłkarki ręczne Starogardzkiego Klubu Sportowego: Oliwia Danielek, Lena Karcz, Magdalena Walczak, Katarzyna Przepiera, Marietta Zdrojewska oraz Paulina Miszewska, które zajęły niedawno III miejsce w czwórboju lekkoatletycznym na Mistrzostwach Polski. Dziewczęta trenują pod okiem Andrzeja Piechowskiego.

Nagrodę dla Wiktorii Wierzby z rąk prezydenta Starogardu odbiera jej siostra Michalina.

Wśród nagrodzonych znalazła się także Wiktoria Wierzba, która uprawia pięciobój nowoczesny w UKS Ósemka, a ostatnio wzięła udział w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców U22. – Na tych zawodach Wiktorii poszło naprawdę dobrze. Zwłaszcza, że poziom był wysoki. Córka trenuje bardzo dużo. Często też jeździ na zawody, więc ma naprawdę niewiele czasu wolnego. Jej wakacje są wyjątkowo krótkie. Jest do tego jednak przyzwyczajona i mocno zaangażowana, bo sport to jej wielka pasja – mówił tata Wiktorii, który razem z jej siostrą Michaliną odebrał nagrodę. Młoda pięcioboistka nie mogła pojawić się osobiście, bo przebywa teraz na obozie sportowym, gdzie przygotowuje się do kolejnych zawodów.

Nagrody odebrali również bokserzy KS Ring Kociewie Wiktor Baniak i Błażej Dunajski oraz ich trener Tomasz Zaborowski. Wiktor zdobył III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie w kategorii 50 kg. Błażej na tych samych zawodach też był trzeci, ale w kategorii 75 kg.

– W naszej dyscyplinie wakacje są czasem na regenerację. Teraz bokserzy odpoczywają, ale już we wrześniu wracamy na salę treningową. Będziemy robić wszystko, by powtórzyć sukces, a nawet poprawić wyniki – zapowiedział Tomasz Zaborowski.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl