Nagrody dla najlepszych uczniów i nauczycieli

21 czerwca najlepsi, a zarazem najbardziej wyróżniający się uczniowie oraz nauczyciele starogardzkich szkół podstawowych i gimnazjów odebrali nagrody z rąk prezydenta Janusza Stankowiaka.

– W najbliższy piątek zabrzmi ostatni dzwonek roku szkolnego 2016/2017. Zanim go usłyszymy, uczniowie i nauczyciele spotkają się, aby podziękować sobie za jeszcze jeden rok pracy, kolejny rok nauki. Tradycją Samorządu Miasta Starogard Gdański są spotkania takie jak to dzisiaj, kiedy do podsumowań i podziękowań dołączają się władze miasta – rozpoczynając uroczystość mówiła Hanna Stasiewicz z Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta. – Są dzisiaj z nami wybitni uczniowie, którzy wyróżniają się osiągnięciami przedmiotowymi, sportowymi, wzorową postawą, czy aktywnością społeczną. Niektórzy z nich opuszczają już mury swoich szkół i 1 września rozpoczną kolejny etap edukacji w szkole ponadgimnazjalnej. Przez wszystkie lata nauki dali nam wiele radości i satysfakcji, sławili swoje szkoły i Starogard Gdański. Są z nami również nauczyciele, wychowawcy, którzy codziennie, latami dokładali wszelkich starań, aby podnosić wiedzę i kompetencje uczniów, rozwijać ich pasje i talenty. Odpowiedzialnie realizują zadanie, do którego przeznaczyło ich powołanie zawodowe. Mądrze wychowują młodzież dając jej podwaliny do dobrego i mądrego życia – powiedziała Hanna Stasiewicz.

Zgromadzonych tego dnia w Urzędzie Miasta uczniów i nauczycieli prezydent miasta postanowił uhonorować dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. – To, że mamy tak wspaniałą młodzież to też, a może przede wszystkim zasługa wspaniałych nauczycieli. Tych w Starogardzie nie brakuje. Jako włodarz tego miasta jestem im za to ogromnie wdzięczny. Dziękuję Państwu za to, że potraficie w tych młodych ludziach wykrzesać nie tylko pasję, ale i chęć rozwoju. Jestem przekonany, że Wy – drodzy uczniowie będziecie umieli to wykorzystać dla samych siebie. Jestem dumny z młodzieży, która już dzisiaj sławi i mam nadzieję sławić będzie w przyszłości nasze miasto. Starogard Gdański zasługuje na wspaniałych ludzi. Wy do nich należycie. Należą do nich Wasi nauczyciele, Wasi rodzice, bo dzięki nim i drogi przez nich wskazane możecie się w pełni rozwijać – mówił prezydent Janusz Stankowiak.

Najlepsi uczniowie roku szkolnego 2016/2017:

1) Aleksandra Maternicka (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1) – podczas dotychczasowej nauki w szkole podstawowej z powodzeniem bierze udział w wojewódzkich konkursach z języka polskiego i matematyki, w maratonach czytelniczych, w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR, zdobywając najwyższe lokaty i zaszczytne tytuły. Odnosi sukcesy na arenie sportowej, współzawodnicząc w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt.
2) Jan Sacharuk (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2) – rzetelnie wywiązuje się z obowiązków ucznia. Osiągnął bardzo wysokie wyniki w nauce. Średnia ocen na świadectwie szkolnym w klasie szóstej wynosi 5,09. Janek z powodzeniem bierze udział w olimpiadach i konkursach na szczeblach szkolnych i pozaszkolnych. W roku szkolnym 2015/2016 zdobył tytuł laureata, a w bieżącym jako jedyny uczeń ze szkół starogardzkich – tytuł finalisty w Konkursie Pomorskiego Kuratora Oświaty z Języka Angielskiego etapu wojewódzkiego. Wieść niesie, że Janek jest najlepszym matematykiem szkolnym i uzyskał nie inny jak bardzo wysoki wynik w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR. Chętnie angażuje się w życie szkoły i klasy.
3) Mikołaj Warenyć (Publiczna Szkoły Podstawowa Nr 3) – jest utalentowanym i uzdolnionym uczniem. To ścisły umysł, który z powodzeniem realizuje swoje pasje w licznych konkursach matematycznych. W Wojewódzkim Konkursie Matematycznym zdobył tytuł finalisty. Uzyskał również bardzo wysoki wynik w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR. Średnia ocen na świadectwie szkolnym Mikołaja w klasie szóstej wynosi 5,00.
4) Ramona Szela (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi) – w roku szkolnym 2016/2017 została najlepszą sportsmenką Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4. Zdobyła tytuł Najlepszej Czwórboistki Starogardu Gdańskiego 2017 r. w zakresie biegu na 60 m, na 600 m, rzutu piłeczką palantową i skoku w dal. W Igrzyskach Miejskich 2017 r. zdobyła brązowy medal w mini piłce ręcznej, srebrne medale w mini piłce siatkowej i w piłce plażowej. Na szczeblu powiatowym zajęła II miejsce w czwórboju lekkoatletycznym i III miejsce w indywidualnych biegach przełajowych. Uczestniczyła w finale wojewódzkim w mini piłce siatkowej czwórek Kinder + Sport. Zdobyła srebrny medal w piłce plażowej. Osiągnięte sukcesy pokazały, że jest utalentowanym młodym sportowcem.
5) Jerzy Dzwonkowski (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6) – jest wszechstronnie utalentowanym wybitnym uczniem. Z powodzeniem bierze udział w wojewódzkich konkursach z języka polskiego, matematyki, religijnych zdobywając najwyższe lokaty i zaszczytne tytuły. W roku szkolnym 2016/2017 zdobył tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Średnia ocen Jurka na świadectwie szkolnym w klasie szóstej wynosi 5,45.
6) Marta Guz (Publiczne Gimnazjum Nr 1) – wzorowo uczy się w gimnazjum. Z powodzeniem bierze udział w konkursach z przedmiotów ścisłych, zdobywając zaszczytne tytuły i najwyższe lokaty. W roku szkolnym 2015/2016 zdobyła III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Złote Liczydło” oraz III miejsce w XVI Powiatowym Przeglądzie Piosenki Niemieckiej i Angielskiej „Jabłowo 2016”. W roku szkolnym 2016/2017 zdobyła tytuł laureatki w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym. Jest wszechstronnie utalentowaną młodą osobą, która pomaga w nauce swoim rówieśnikom. Zaangażowała się również w aktywną działalność samorządu uczniowskiego. Średnia ocen na świadectwie szkolnym Marty w klasie pierwszej wyniosła 5,61, natomiast w klasie drugiej 5,86.
7) Ewelina Kulas (Publiczne Gimnazjum Nr 2) – jest uczennicą pierwszej klasy gimnazjum. Pomimo bardzo młodego wieku może być wzorem do naśladowania dla nas dorosłych. Ewelina jest bardzo mądrą i silną osobą, która nie poddała się przeciwnościom losu i udowodniła sobie i innym, że trzeba mieć marzenia i dążyć do ich realizacji. Jest wzorową uczennicą, która w wolnym czasie pomiędzy lekcjami, a długimi godzinami własnej rehabilitacji ma chęć i siłę niesienia pomocy innym dzieciom, które – tak jak ona – przebywają w szpitalu.
8) Michał Paul (Publiczne Gimnazjum Nr 3 – wzorowo uczył się przez trzy lata w gimnazjum. Z powodzeniem brał udział wojewódzkich konkursach biologicznych, języka polskiego, chemicznych, ogólnopolskich konkursach plastycznych na Kociewską Kartkę Pocztową, zdobywając najwyższe lokaty i zaszczytne tytuły. Brał udział w projekcie z zakresu matematyki „Zdolni z Pomorza” oraz w Pomorskiej Lidze Zadaniowej. Średnia ocen Michała na świadectwie szkolnym kończącym naukę w gimnazjum wynosi 5,76.
9) Krzysztof Pisarski (Publiczne Gimnazjum Nr 4) – wzorowo uczył się przez trzy lata w gimnazjum. Z powodzeniem brał udział w konkursach z przedmiotów ścisłych zdobywając zaszczytne tytuły i najwyższe lokaty. W roku szkolnym 2016/2017 zdobył tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Uzyskał również tytuł Najlepszego Absolwenta Szkoły roku szkolnego 2016/2017. Pasja uczenia się zaowocowała średnią ocen na świadectwie szkolnym kończącym naukę w gimnazjum w wysokości 5,24.

Najlepsi uczniowie–sportowcy wraz z nauczycielami przygotowującymi:

1) Błażej Nowacki z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 – w mijającym roku szkolnym 2016/2017 w Międzynarodowym Meetingu Pływackim zdobył złoty medal w pływaniu na 100 m stylem motylkowym oraz złoty medal w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci i Młodzieży MEYN w pływaniu na 100 m stylem zmiennym. Do zmagań sportowych przygotował go Pan Mariusz Noetzel.
2) Szymon Adamczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 – jest uzdolnionym i wybitnym sportowcem siatkarskim. W mijającym roku szkolnym 2016/2017 w Mistrzostwach Polski w mini siatkówce chłopców Kinder + Sport zdobył złoty medal, a w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej medal srebrny. Do zmagań na arenie sportowej przygotował go Pan Mariusz Fryźlewicz.
3) złote medalistki Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych w Głuchołazach. Na ten sukces zapracowały uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3: Oliwia Milkowska, Oliwia Szweda, Oliwia Żywicka, Weronika Budzyła. Paula Bukowska, Julia Ciesielska, Paulina Jaskulska, Paulina Gnatowska, Victoria Otta, Maja Wengler, Nikola Sapkowska oraz nauczyciele przygotowujący Pani Emilia Mazurowska i Pan Rafał Prus.

Najlepszymi nauczycielkami roku szkolnego 2016/2017 okazały się:

1) Pani Maria Krzywicka (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1)
2) Pani Sławomira Głodek (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2)
3) Pani Lukrecja Malinowska (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3)
4) Pani Iwona Ruszczyńska (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi)
5) Pani Justyna Laser – Ruszkowska (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6)
6) Pani Beata Kubacka (Publiczne Gimnazjum Nr 1)
7) Pani Monika Juszkiewicz (Publiczne Gimnazjum Nr 2)
8) Pani Jarosława Kamińska (Publiczne Gimnazjum Nr 3)
9) Pani Alicja Pieczyrak (Publiczne Gimnazjum Nr 4)

31 sierpnia, po 38 latach pracy na emeryturę przechodzi Pan Andrzej Sarnowski, Dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr 3 im. Stanisława Staszica w Starogardzie Gdańskim. Za trud pracy, profesjonalizm i oddanie dla starogardzkiej oświaty podziękowali mu prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski.

Fot. Małgorzata Rogala

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl