Nagroda Prezydenta Miasta w rękach pięcioboistki

Starogardzianka Michalina Wierzba odebrała z rąk zastępcy prezydenta miasta Macieja Kalinowskiego nagrodę Prezydenta Miasta. Wyróżnienie zostało przyznane za zdobycie srebrnego medalu na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Pięcioboju nowoczesnym, które odbyły się w szwajcarskim Bernie.

Michalina Wierzba trenuje od 11 lat. W wieku 8 lat rozpoczęła przygodę z pływaniem. Swoje pływackie umiejętności kształciła w szkole sportowej. Z czasem zaczęła trenować bieg i strzelanie. W wieku 15 lat wyjechała do Warszawy aby trenować pełny pięciobój. W październiku rozpoczyna studia na warszawskim AWF-ie. Jak podkreśla nie jest to łatwy sport, bo konkurencje nie są ze sobą powiązane. Przygotowania wymagają też wielu wyrzeczeń.

Jednym z osiągnięć było zdobycie indywidualnego brązowego medalu na Mistrzostwach Polski w czwórboju nowoczesnym oraz na tych samych zawodach zdobycie srebrnego medalu w sztafecie mix. Michalina, brała również udział w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata w czwórboju, na których zdobyła odpowiednio 18. oraz 36. miejsce w finale. W 2020 roku zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców w Pięcioboju Nowoczesnym w drużynie wraz z siostrą Wiktorią i koleżanką Ewą Pydyszewską.

Tu rodzą się gwiazdy. Michalina Wierzba odebrała gratulacje od zastępcy prezydenta miasta Macieja Kalinowskiego.