Nagroda Prezydenta dla Wiktorii Wierzby

Starogardzianka Wiktoria Wierzba zajęła 6. miejsce na Mistrzostwach Świata Młodzieżowców U22 w pięcioboju nowoczesnym w Drzonkowie. Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak przyznał jej za to osiągnięcie nagrodę.

Młoda pięcioboistka odebrała wyróżnienie 4 listopada. – Gratuluję tak wysokiej lokaty na Mistrzostwach Świata. W takich okolicznościach spotykamy się nie pierwszy raz. Jestem przekonany, że nie ostatni. Ma Pani w sobie wielką determinację i wytrwałość w dążeniu do wyznaczonych celów. To godne podziwu. Życzę kolejnych sukcesów, a przede wszystkim zdrowia, które pozwoli je osiągać – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

Wiktoria Wierzba

Wiktoria na swoich ostatnich zawodach uszkodziła nogę. – Na szczęście to nic poważnego. Czeka mnie tylko krótka rehabilitacja. Spadłam z konia. Ciekawe jest to, że dzień wcześniej jechałam na tym samym i wszystko było w porządku. Następnego dnia trudniej było nam się porozumieć. To moja pierwsza kontuzja, a sport uprawiam już od 7. roku życia – mówiła zawodniczka.

– Najpierw zaczęłam biegać, potem pływać. Wkrótce potem spodobało mi się strzelanie. Wychodziło całkiem nieźle, więc jeszcze wyżej postawiłam sobie poprzeczkę i zaczęłam trenować pięciobój nowoczesny. Uwielbiam tę dyscyplinę chyba przede wszystkim za to, że wymaga wszechstronności, więc pozwala doskonalić się w kilku dziedzinach – dodała Wiktoria Wierzba.

Fot. Małgorzata Rogala

Pięcioboistka Wiktoria Wierzba i Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl