Nadal będą wspierać starogardzkie NGO

Fundacja M.A.P.A Obywatelska wciąż będzie zajmować się prowadzeniem Starogardzkiego Centrum Organizacji Pozarządowych. 25 maja prezydent Starogardu Gdańskiego podpisał umowę z jej prezesem Piotrem Stecem.

SCOP działa w naszym mieście od września 2017 r. Swoją siedzibę ma przy ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1. Od początku jego funkcjonowania środowisko NGO wspierane jest przez Fundację M.A.P.A. Obywatelska.

– Bardzo się cieszymy, że po raz drugi możemy wspierać Wasz sektor pozarządowy, realizując projekt „Starogardzkie Centrum Organizacji Pozarządowych”. Ma on na celu pomagać wszystkim organizacjom pozarządowym w rozwiązywaniu różnych problemów albo w rozwoju, który przecież planują. W zeszłym roku udało nam się rozpocząć pierwsze działania. Prowadzimy cykliczne dyżury, na które bardzo serdecznie zapraszamy w środy i czwartki. Zorganizujemy kilka szkoleń przede wszystkim związanych z komunikacją, mediami oraz z tym jak informować o działaniach organizacji pozarządowych. To naszym zdaniem bardzo istotne, ponieważ informacja jest we współczesnym świecie najważniejszym narzędziem pracy – powiedział prezes Fundacji M.A.P.A. Obywatelska Piotr Stec.

Prezes Fundacji M.A.P.A. Obywatelska Piotr Stec i Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

– Myślimy także o integracji w postaci grilla, na którym będziemy mogli porozmawiać i zastanowić się w którą stronę ma zmierzać ten sektor, jakie są nowe wyzwania, a tych z pewnością nie brakuje. Będziemy chcieli też zacieśniać współpracę, przygotowywać przedstawicieli poszczególnych organizacji do tego, żeby sami mogli prowadzić SCOP. Chcielibyśmy, aby ten sektor mógł stać się dla wielu osób miejscem stałej pracy – dodał Piotr Stec.

– Do tej pory byliśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Fundacją M.A.P.A. Obywatelska. Jestem przekonany, że to się nie zmieni – mówił Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Fot. Małgorzata Rogala