Na patriotyczną nutę

„Polskie melodie” były tym razem motywem przewodnim Przeglądu Tańców Dziecięcych organizowanego przez Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 10 „Słoneczna Kraina” w Starogardzie Gdańskim. Wydarzenie odbyło się 4 kwietnia w kinie „Sokół”.

– Niezmiernie się cieszę, że już po raz jedenasty jesteśmy na Przeglądzie Tańców Dziecięcych. To wspaniałe wydarzenie, w które mocno angażują się wszyscy pracownicy naszego przedszkola. Bardzo serdecznie im za to dziękuję. Nieoceniona jest również pomoc rodziców. Wspierają nas jak tylko mogą. Taniec to nie tylko wspaniała forma aktywności, ale też wielka możliwość rozwoju dla dzieci. Mamy okazję podziwiać jak się rozwijają, jak bardzo są chętne do nauki nowych rzeczy, a niekiedy można zaobserwować też talent – mówiła dyrektor MPP Nr 10 Jolanta Olejnik.

Dyrektor MPP Nr 10 Jolanta Olejnik

Zgromadzona w kinie „Sokół” publiczność miała okazję podziwiać tradycyjne polskie tańce, takie jak polonez, krakowiak, polka, czy mazur. Pojawiły się również współczesne układy choreograficzne do polskich piosenek patriotycznych napisanych specjalnie dla dzieci.

W przerwie pomiędzy występami przedszkolaków na scenie pojawił się zespół „Kociewskie Aniółki” prowadzony w Ognisku Pracy Pozaszkolnej przez Katarzynę Oller. Maluchy porwały publiczność z miejsc.

Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak podczas czytania przedszkolakom. 

W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” legendę „Wars i Sawa” przeczytał dzieciom prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak.

Od 11 lat koordynatorem „Przeglądu Tańców Dziecięcych” jest Anna Sywula ze „Słonecznej Krainy”. Tak samo długo imprezę prowadzi Iwona Gockowiak. W tym roku, w roli małych konferansjerów, towarzyszyli jej Marta i Michał. Uczestnicy wydarzenia wsparli akcję „Kociewiacy dla Hospicjum”.

– Na scenie występowało nam się bardzo fajnie. Cieszymy się, że mogliśmy zatańczyć dla tylu osób. Naszego poloneza ćwiczyliśmy długo, ale chyba wypadliśmy dobrze – zgodnie mówili Jagoda i Antek z grupy „Pszczółki” z Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 5.

Co roku przegląd ma inny temat. Była już muzyka romska, egzotyczna, taneczna. Motywem przewodnim był kiedyś również sport. Na co wybór padnie w przyszłym roku? Jeszcze nie wiadomo. Pewne jest jednak, że będzie kolorowo, energicznie i wesoło.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl