Muzyczny weekend w Starogardzie

Najbliższy weekend w naszym mieście zapowiada się wyjątkowo muzycznie. W sobotę 6 stycznia o godz. 18:00 w Kinie „Sokół” z koncertem noworocznym zatytułowanym „Grande Amore” wystąpi kwartet tenorów LeonVoci. W niedzielę 7 stycznia o godz. 19:00 w kościele pw. św. Wojciecha Szymon Sutor Orchestra zagra koncert kolęd.

Na te wydarzenia zaprasza Starogardzkie Centrum Kultury. Podczas koncertu noworocznego „Grande Amore” czterech utalentowanych ukraińskich muzyków tworzących kwartet tenorów LeonVoci, z sukcesami występujący w tegorocznej edycji programu TVN „Mam Talent”, wykona największe światowe przeboje arii operowych i musicalowych oraz najpiękniejsze utwory Andrea Bocelliego i grupy Il Divo.

LeonVoci to obecnie jedna z najlepszych grup tenorowych na świecie. Jej repertuar powstał na kanwie najpiękniejszych arii i piosenek zarówno opery, jak i popkultury. Młodzi wokaliści nie mają sobie równych. Grupa posiada w swoim repertuarze największe światowe przeboje w opracowaniu na cztery głosy męskie. Każdy ich koncert jest świętem muzyki wokalnej. Kwartet występuje w składzie: Nazar Tatshyshyn (tenor), Roman Chava (tenor), Ihor Radvanskyi (tenor), Andriy Stetshkyi (baryton). Bilety w cenie 50 zł do nabycia w recepcji SCK.

Kwartet LeonVoci

Żeby utrzymać muzyczną atmosferę, następnego dnia na koncert kolęd w wykonaniu Szymon Sutor Orchestra zapraszają Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak oraz Proboszcz Parafii pw. św. Wojciecha ks. Janusz Lipski.

Założycielem oraz kierownikiem muzycznym orkiestry jest Szymon Sutor – kompozytor, aranżer, dyrygent. Prowadzony przez niego zespół to powiew świeżego brzmienia oraz nowe oblicze powszechnie znanych hitów, z zachowaniem ich istoty i oryginalności. Każdy z artystów wnosi indywidualną wartość, która finalnie nadaje orkiestrze spójność brzmienia. Energia i charyzma to cechy, które sprawiają, że orkiestra hipnotyzuje publiczność oraz gwarantuje muzyczne doznania na najwyższym poziomie. Wstęp na jej starogardzki koncert jest bezpłatny.

Szymon Sutor Orchestra

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl