Muzyczny rozkład jazdy na wiosnę i lato

Z niecierpliwością czekamy już na wiosnę, na jej pierwsze znaki, na cieplejsze i dłuższe dni. Często wraz z budzącą się z zimowego snu naturą, czujemy przypływ nowych sił, energii i pragnień. Dlatego już dzisiaj proponujemy zajrzeć do muzycznego rozkładu jazdy wiosenno-letnich imprez w Starogardzie Gdańskim, aby zaplanować swój wolny czas. Nie zabraknie w tym roku dobrych koncertów, spotkań z ciekawymi ludźmi, letniego kina i wielu innych miejskich atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie… Prezentujemy wam dzisiaj muzyczny rozkład jazdy.

16 marca PRO SIMFONICA

Już za dwa tygodnie w piątek, 16 marca o godz. 18.00 w sali widowiskowej SCK wystąpi znana w Starogardzie i bardzo lubiana przez mieszkańców orkiestra Pro Simfonica pod dyrekcją Wojciecha Gdańca. W przygotowanym na ten dzień Koncercie Przedwiosennym muzycy zagrają klasykę, utwory jazzowe i rozrywkowe.

Pro Simfonica pod dyrekcją Wojciecha Gdańca otworzy muzyczny sezon w Starogardzie

20 kwietnia JULIA VIKMAN

Z kolei w kwietniu z cyklu „Przystanek Kultura” do Starogardu zawita Julia Vikman z zespołem. Na jej koncert, który odbędzie się w sali widowiskowej SCK, zapraszamy 20 kwietnia o godz. 18.30. Bilety w cenie 30 zł są do nabycia w recepcji Centrum.

Julia Vikman

Ta „dziewczyna z gitarą” urodziła się na Syberii. Ekstremalne warunki północnego miasta Archangielsk, prawie bez nocy w lecie i bez dni zimą, odcisnęły swoje piętno na jej życiorysie. Dorastała w rodzinie artystów i muzyków. Ukończyła akademię muzyczną i oranżerię, studiując klasyczny fortepian. Z grupą podobnie jej ukształtowanych młodych muzyków założyła zespół. Wspólnie tworzą dzisiaj dość wyrafinowaną i nowoczesną muzykę. Jej wyrazem jest nagrana w Polsce płyta pt. „The Autumn Dreams” . Muzycy zapisali na niej pieśni, które są wyrazem ich uczuć i emocji, zgromadzonych w życiu. Łączą tam rożne style muzyczne od klasyki po jazz i folk. Obecnie Julia Vikman pracuje w Gdańsku i w północnej Bawarii w Niemczech.

Bardzo bogaty w koncerty i imprezy plenerowe będzie miesiąc czerwiec, chociaż w lipcu również nie zabraknie okazji do zabawy na świeżym powietrzu. Obok Święta Kawalerii będziemy bawić się na Święcie Polpharmy oraz Dniach Starogardu.

9 czerwca MROZU

W sobotę, 9 czerwca spotkamy się po raz kolejny na świecie starogardzkich Zakładów Farmaceutycznych POLPHARMA S.A. Jak co roku w dniu ich święta będziemy się bawić do późnych godzin wieczornych tym razem na koncercie Łukasza Mroza.

MROZU

MROZU to piosenkarz, kompozytor i autor tekstów, który gustuje w rytmach pop i R&B.  Ma na swoim koncie cztery albumy. Wydana w 2014 roku płyta Rollercoaster osiągnęła status platynowej, a utwory takie jak: „Jak nie my, to kto”, „Szerokie wody”, „Nic do stracenia”, „Poza logiką” znalazły się w pierwszej dziesiątce SLiP i na pierwszych miejscach polskiej listy przebojów. Artysta był nominowany do wielu nagród. W 2014 roku otrzymał tytuł najlepszego wykonawcy Eska Music Awords oraz I nagrodę za najlepszy teledysk do utworu „Nic straconego”.

22 czerwca KAMIL ZAREMSKI i ZESPÓŁ REQIEM

Wakacje przywitamy w plenerze na placu przed Starogardzkim Centrum Kultury. W piątek, 22 czerwca o godz, 19.00 wystąpi laureat Nocy Bardów – Kamil Zaremskim i zespołem Requiem. Muzycy już nie raz pokazali, że mają moc i energię, aby rozbujać widownie i dać jej dużo pozytywnych emocji.

Kamil Zaremski z zespołem Reqiem zagra na rozpoczęcie lata w Starogardzie Gdańskim 22 czerwca 2018 r.

29 czerwca 2+2, AFTER PARTY, ANDRE, PLAYBOYS, PIĘKNI I MŁODZI

29 i 30 czerwca prezydent miasta Janusz Stankowiak zaprasza wszystkich mieszkańców i gości Starogardu na dwudniowe obchody Święta Miasta. Pierwszego dnia Wielkiego Jarmarku Kociewskiego, który odbędzie się w tym roku na stadionie im. Kazimierza Deyny, wystąpią gwiazdy muzyki disco polo. Obok starogardzkiego zespołu Dwa Plus Dwa na scenie pojawią się tacy giganci jak: After Party, Andre, Playboys oraz Piękni i Młodzi.

30 czerwca KULT i MARGARET

Drugi wieczór Dni Starogardu umilą mieszkańcom całkiem inne dźwięki. W sobotę, 30 czerwca jako pierwszy zagra zespół KULT, a zaraz po nim wystąpi MARGARET. Zarówno jeden jak i

Kult

drugi wykonawca cieszą się w Polsce dużą popularnością.

Zespół Kult założyli w 1982 w Warszawie Kazik Staszewski i Piotr Wieteska, na bazie zespołu Novelty Poland. Wierni alternatywnemu rockowi zakorzenili swoją muzykę w punku i nowej fali, wykorzystując elementy rocka psychodelicznego, a nawet jazzu. Od początków istnienia grupa wyróżnia się charakterystycznym, rozpoznawalnym brzmieniem klawiszy i instrumentów dętych, a także głosem i często prowokacyjnymi tekstami wokalisty Kazika Staszewskiego. Na swoim koncie mają 16 albumów. Wiele z nich uzyskało status złotej płyty. Nagrali też dla MTV koncert unplugged. Zespół słynie z niepowtarzalnej atmosfery, którą muzycy tworzą na koncertach i niekonwencjonalnego przesłania piosenek.

Margaret

Margaret zadebiutowała na rynku fonograficznym w 2013 roku minialbumem All I Need, z którego pochodzi singel „Thank You Very Much”. W 2014 ukazał się jej debiutancki album studyjny Add the Blonde. Wydawnictwo uplasowało się na 8. miejscu na polskiej liście sprzedaży OLiS i uzyskało status platynowej płyty. Pod koniec 2015 premierę miał drugi album studyjny piosenkarki – Just the Two of Us, nagrany w duecie z Mattem Duskiem. Płyta zdobyła również status platynowej. Jej utwory są znane i cenione na zagranicznym rynku muzycznym w Austrii, Niemczech, Włoszech i Szwecji. Piosenkarka jest laureatką takich nagród jak MTV Europe Music Awards, Kids’ Choice Awards, Eska Music Awards czy SuperJedynki. Zdobyła również wiele nominacji, w tym m.in. do Wiktorów i Telekamer. Udziela się społecznie, biorąc udział w wielu akcjach charytatywnych.

21 lipca JARY ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY i MAŁGORZATA OSTROWSKA

W lipcu już po raz IX spotkamy się na Zlocie Weteranów szos – Historia na kołach” w Stadzie Ogierów. Ta impreza od lat gromadzi miłośników starej motoryzacji i dobrej rockowej muzyki. Starogardzianie, goście i turyści przez trzy dni od 20 do 22 lipca będą podziwiać, a może nawet testować stare auta. Organizatorzy jak co roku zadbają o szereg atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Główną atrakcją Zlotu będzie sobotni koncert gwiazd. Na scenie wystąpi Jary Odział Zamknięty i Małgorzata Ostrowska.

Jary Oddział Zamknięty

Jary Oddział Zamknięty gościł już w Starogardzie we wrześniu 2015 roku. Kto był na ich koncercie, na pewno pamięta fantastyczną atmosferę, którą muzycy stworzyli na starogardzkim Rynku i wspólne wykonanie znanego hitu „Andzia i ja” z zaproszonymi na scenę dziewczynami o imieniu Ania. Tę legendarną kapelę rockową założył Krzysztof Jaryczewski, który nagrał z zespołem dwie najważniejsze płyty „Oddział zamknięty” i „Reda nocą”. Niestety ten charyzmatyczny wokalista i autor większości muzyki i praktycznie wszystkich tekstów na kilka lat został wyłączony z muzycznego rynku. Paraliż strun głosowych uniemożliwił mu kontynuowanie pracy w zespole. Powrócił na przełomie 2013 i 2014 tworząc nową formację Jary Oddział Zamknięty ze Zbyszkiem Bieniakiem, Krzysztofem Zawadką, Andrzejem PIERWIASTEK Potegą i Michałem Biernackim.

Małgorzata Ostrowska

Małgorzaty Ostrowskiej nie trzeba szczególnie przedstawiać. Takie przeboje jak „Szklana pogoda” „Nasz ostatni taniec” grupy Lombard, z którą rockowa wokalistka była związana przez ponad 10 lat, są chyba wszystkim znane. Formacja powstała 18 maja 1981 rok, jednak w 1991 Małgorzat Ostrowska opuściła Lombard i 5 lat później rozpoczęła samodzielną karierę. W dorobku ma 13 albumów z zespołem Lombard i 6 solowych płyt. W 1998 roku na chwile jeszcze powróciła do współpracy z nowym Lombardem, co zaowocowało kilkudziesięcioma koncertami. Współpraca jednak zakończyła się ostatecznie w lipcu 2000 roku z powodu niemożliwości pogodzenia jej z solową karierą artystki. Być może podczas lipcowego koncertu usłyszymy m.in. przebój „Pod niebieskim niebem” i wiele innych utworów, które nie raz wspierały różne akcje charytatywne

24 lipca SYMFONICZNA ORKIESTRA ESTRADOWA Z MIŃSKA

Orkiestra z Mińska zagra w Starogardzie już po raz trzeci. Poprzednie jej koncerty cieszyły się ogromną popularnością wśród starogardzian. W tym roku 50 muzyków wraz z zaproszonymi do występu gośćmi zawita u nas 24 lipca. W tym czasie na Pomorzu trwac będzie VI już Festiwalu Kultury Białoruskiej. Podczas lipcowego koncertu swoje muzyczne umiejętności zaprezentuje wybitny białoruski gitarzysta Jegor Dorożko wraz ze swoim zespołem rockowym. Wystąpi też Paweł Kozicz, który wspaniale zadebiutował na poprzednim festiwalu oraz zaśpiewa białoruska śpiewaczka Daria Chmielnicka, która również zachwyciła widzów V edycji spotkań z kulturą białoruską na Pomorzu. Po raz pierwszy wystąpi natomiast białoruski Zespół Pieśni i Tańca ‘Zorzy Polesia” z Pińska. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe i zawsze na najwyższym poziomie artystycznym wydarzenie muzyczne, które odbędzie się po raz pierwszy w plenerze na scenie przed Starogardzkim Centrum Kultury.

Symfoniczna Orkiestra Estradowa z Mińska zagra w Starogardzie po raz trzeci. Tym razem w plenerze 24 lipca 2018 r.

Wakacje to dużo wolnego czasu. To czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Sprzyjające warunki pogodowe zachęcają do częstszych wyjść z domu. Na pewno wielu z was da się więc skusić na nasze muzyczne i nie tylko propozycje. Już wkrótce podeślemy wam kolejne atrakcje na wiosenne i letnie wieczory.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl