MPP nr 5 stuknęła 40-tka

Miejskie Przedszkole Nr 5 w Starogardzie Gdańskim pierwszych przedszkolaków przyjęło jesienią 1977 roku. Od tego czasu minęło 40 lat. Z tej okazji 14 października w kinie Sokół spotkali się wszyscy byli i obecni pracownicy przedszkola, nauczyciele, wychowawcy, ich podopieczni, rodzice i krewni. Na urodzinowy tort zaproszeni zostali również zastępca prezydenta miasta Maciej Kalinowski oraz zaprzyjaźnieni dyrektorzy miejskich szkół i przedszkoli. Wszyscy wspólnie świętowali jubileusz 40.lecia przedszkola.

Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 5 otwarto jesienią 1977 roku. Przez czterdzieści lat istnienia, nieprzerwanie wychowuje najmłodsze pokolenie starogardzian, ucząc je poszanowania praw dziecka. Ceni przede wszystkim prawo do szacunku, wiedzy, upadku, własności, tajemnicy i radości, o które walczył patron przedszkola – Janusz Korczak. Jego imię i nazwisko pojawiło się w nazwie przedszkola w październiku 1980 roku. Od tego czasu teoria i praktyka twórcy oryginalnego systemu pracy z dziećmi, opartego na partnerstwie, zaufaniu i zrozumieniu w sposób szczególny towarzyszy wychowawcom i nauczycielom prowadzącym grupy przedszkolne. W swojej pracy stawiają na jakość i profesjonalizm, których celem jest wszechstronny rozwój każdego dziecka i solidne przygotowanie go do szkoły. Przez te 40 lat w przedszkolu rządziły cztery dyrektorki: Regina Przyborowska, Zofia Kreft-Gibas, Kazimiera Czerniga i obecna, która rządzi nadal – Magdalena Dzienniak.

14 października byli i obecni pracownicy przedszkola, nauczyciele, wychowawcy, ich podopieczni, rodzice i krewni spotkali się w kinie Sokół, aby wspólnie uczcić ten wyjątkowy Jubileusz 40-lecia istnienia Miejskiego Przedszkola Nr 5. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również wiceprezydent Maciej Kalinowski oraz zaprzyjaźnieni dyrektorzy miejskich szkół i przedszkoli. Uroczystość była wyjątkową okazją nie tylko do wspomnień, ale też podziękowań, gratulacji i życzeń.

Magdalena Dzienniak dyrektor MPP nr 5

Dyrektor Magdalena Dzienniak podziękowała wszystkim pracownikom przedszkola: pedagogom, administracji oraz obsłudze technicznej za oddanie i sumienne wykonywanie obowiązków oraz codzienne starania, aby w przedszkolu panowała ciepła, przyjazna i radosna atmosfera. – Bez waszego zaangażowania i wytężonej pracy tego święta by dzisiaj nie było – powiedziała dyrektor. Podziękowała też Radzie Rodziców za współpracę, partnerstwo, pomoc i wsparcie we wszystkich kwestiach, dotyczących poprawy jakości życia przedszkolaków.

W imieniu wszystkich miejskich przedszkoli życzenia złożyła Alicja Prokopów.

Wiceprezydent w imieniu prezydenta Janusza Stankowiaka całemu gronu pedagogicznemu oraz pracownikom obsługi przedszkola złożył najserdeczniejsze życzenia:  dobrego zdrowia, szczęścia oraz pomyślności w życiu osobistym, a także sukcesów zawodowych i niezmiennego dążenia do tego, aby przedszkole było miejscem przyjaznym i bezpiecznym, a dzieci każdego ranka z ochotą i radością przychodziły do niego. List gratulacyjny wraz z prezentem przekazał na erce dyrektor Magdaleny Dzienniak. W imieniu wszystkich miejskich przedszkoli życzenia dalszej owocnej pracy złożyła dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 4 Alicja Prokopów.

Uroczystość uświetnił występ przedszkolaków z grupy :Sówki”, które wraz z opiekunami przygotowały piosenki, wiersze oraz krótkie przedstawienie „ Król Maciuś Pierwszy” oparte na utworach Janusza Korczaka.

’Król Maciuś Pierwszy” w wykonaniu przedszkolaków MPP nr 5

Uczestnicy urodzinowego święta obejrzeli też film, w którym niejeden rodzic obecnego przedszkolaka mógł się rozpoznać na historycznych kadrach i z łezką w oku powspominać swoje dziecięce lata.Ważnym punktem programu jubileuszowego spotkania było prasownie najmłodszych podopiecznych na prawowitych przedszkolaków. Każdy z nich otrzymał specjalny znaczek z logo przedszkola. Jak na urodziny przystało, impreza zakończyła się wspólną degustacją urodzinowego tortu.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl