I Ty możesz zacząć się wspinać

18 września 2016 r. wszystkich amatorów wspinania zapraszamy na pierwsze Kociewskie Zawody Wspinaczkowe. Impreza odbędzie się w godzinach 10.00 – 13.00 na sztucznej ścianie wspinaczkowej w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim. Zawodnicy będą mieli do wyboru dwie konkurencje. Na czas i na trudność.

Wspinaczka na sztucznej ścianie jest ciekawym wyzwaniem, a jednocześnie bardzo dobrym ćwiczeniem ogólnorozwojowym. To też doskonała alternatywa na to, jak miło i aktywnie spędzić wolny czas, a przy okazji poprawić swoje umiejętności fizyczne. Kojarzy się często ze sportem ekstremalnym i może budzić obawy. Nic bardziej mylnego. W przeciwieństwie do wspinania się po górskich czy lodowych skałach, szczególnie z własną asekuracją, ścianki są naprawdę bezpieczne. Przy zachowaniu zdrowego rozsądku, podstawowych zasad bezpieczeństwa, z zastosowaniem najprostszej asekuracji na tzw. wędkę (asekuracja górna), ryzyko odniesienia kontuzji jest znikome. Wspinanie się to sport niemal dla każdego. Swoich sił mogą próbować zarówno dzieci jak i dorośli, a nawet seniorzy.

Dlatego serdecznie polecamy i zapraszamy do udziału w zawodach!

Organizatorem imprezy jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim. Zgłoszenia zawodników odbywają się do dnia 16 września 2016 r. pod nr telefonu: 505 266 168 lub mailem: imprezy@osir.com.pl. Zawody są bezpłatne, a zapisać się może każdy zarówno pełnoletni jak i niepełnoletni. Osoby poniżej 18 r. życia zobowiązane są przedstawić zgodę rodziców.

Program zawodów:
10.00 – 10.30 Rejestracja zawodników
10.30 – 10.45 Oficjalne rozpoczęcie zawodów
10.40 Konkurencja I
11.30 Konkurencja II
ok. 13.00 Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród

Więcej informacji na stronie http://www.osir.com.pl/2016-wspinanie.html

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl