Możemy zostać Rowerową Stolicą Polski

Dla wszystkich fanów dwóch kółek mamy nie lada atrakcję. Już we wrześniu Starogard Gdański powalczy z ponad 30 miastami z całej Polski o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Organizatorem rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz. To druga edycja tego wydarzenia.

Już dziś możemy przystąpić do oficjalnego treningu, który jest rozgrzewką przed wrześniową walką o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2020. Startujemy 1 czerwca i kręcimy kilometry do 16 sierpnia. Przejechane na rowerze kilometry sumują się dla wskazanego miasta. Przyłączcie się abyśmy mogli poznać tych, którzy mają największą chrapkę na wrześniowy puchar. Każdy kto weźmie udział w treningu automatycznie bierze udział we wrześniowej rywalizacji.

Przystąpić do akcji i włączyć się w walkę o puchar dla Starogardu mogą wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczami telefonu komórkowego. Wystarczy pobrać darmową aplikację Rowerowa Stolica Polski, która rejestruje trasy i ich długości, zarejestrować się  i wybrać dyscyplinę – jazda na rowerze. Pamiętajmy aby z listy miast biorących udział w rywalizacji wybrać STAROGARD GDAŃSKI.  Z menu RYWALIZACJE  wybieramy zakładkę OGÓLNE – OFICJALNY TRENING RSP.  Następnie wybieramy rodzaj treningu OGÓLNY oraz grupę OGÓLNĄ i klikamy DOŁĄCZ. Kiedy już wsiądziemy na rower, włączmy aplikację i kręćmy kilometry dla Starogardu!

Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojego miasta. Znajdziecie też w niej wiele użytkowych funkcji, m.in. zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognozę pogody. Ściągnij aplikację i dołącz do zabawy. Link TUTAJ.

Na najaktywniejszych uczestników, którzy „nakręcą” największą liczbę kilometrów dla Starogardu czekają specjalne nagrody. Jakie, dowiecie się  wkrótce. Natomiast trzy miasta, które wrześniowe zmagania ukończą na podium (sumują się kilometry przejechane dla danego miasta w okresie 1-30 września), otrzymają wyjątkowe samoobsługowe stacje naprawy rowerów ufundowane przez sponsora rywalizacji firmę Ibombo.

Samoobsługowe stacje naprawy rowerów trafią do trzech miast w których uczestnicy rywalizacji przejadą największą liczbę kilometrów.

Więcej szczegółów na temat całej akcji znajdziecie na stronie http://www.rowerowastolicapolski.pl