Możemy zostać Rowerową Stolicą Polski

Trzeci rok z rzędu, Starogard Gdański przystąpi do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Walka rozpoczyna się 1 czerwca i trwa przez cały miesiąc. Miasto, które przejedzie największą liczbę kilometrów otrzyma Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Trzy miasta które rowerowe zmagania ukończą na podium otrzymają rowerowe stacje naprawcze. 21 maja zakończył się trwający dwa miesiące trening, który był rozgrzewką przed czerwcową walka o Puchar. Na 53 miasta biorące udział w treningu, Starogard zajął 13 miejsce. Nasi rowerzyści przejechali w czasie dwóch miesięcy ponad 61.000 kilometrów.

Zachęcamy wszystkich do sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy. Wszystkie miasta mają równe szanse bowiem przejechane kilometry, są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast.
Aby włączyć się do akcji należy pobrać na telefon bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, która rejestruje trasy i ich długości. Następnie wybieramy dyscyplinę jazda na rowerze lub kolarstwo, z listy miast biorących udział w rywalizacji wybieramy Starogard Gdański. Kiedy już wsiądziemy na rower, włączmy aplikację i kręćmy kilometry dla Starogardu.

Aplikacja działa na terenie całego świata i kręcić kilometry dla wybranego miasta można w dowolnym miejscu. Zachęcamy więc, aby do zabawy włączyli się nie tylko mieszkańcy, ale też sympatycy Starogardu Gdańskiego. Użytkownicy urządzeń Garmin, wystarczy że skonfigurują swoje urządzenia z aplikacją i kilometry będą już naliczać się automatycznie, bez konieczności włączania aplikacji przed każdą rowerową wycieczką.

Zbierać kilometry dla Starogardu można również w grupach, które możemy tworzyć na potrzeby uczestników. Wystarczy wysłać jej nazwę na adres wis@um.starogard.pl. Po otrzymaniu zgłoszenia utworzymy ją w aplikacji Aktywne Miasta.

Będziemy nagradzać

Aby szanse na nagrody mieli również Ci, którzy pokonują mniejsze dystanse, na naszej FB grupie (https://www.facebook.com/groups/701249954224197) na bieżąco organizujemy konkursy, zachęcamy do zbierania specjalnych odznak za przejechane kilometry, które są przepustką do wzięcia udziału w zabawach. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej zmotywować rowerzystów do walki o Puchar dla Starogardu.

Na 3 najlepszych rowerzystów i 3 najlepsze rowerzystki, które w czerwcu przejadą najwięcej kilometrów dla naszego miasta czekają atrakcyjne nagrody. Ich fundatorami są: Polpharma, Iglotex, Salony Rowerowe Kross szprychy.com oraz miasto Starogard Gdański. Wydarzeniu patronuje Stowarzyszenie Rekord.

Bezpośrednie linki do pobrania aplikacji:
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.bydgoszcz.aktywna&hl=pl&gl=US
iOS: https://apps.apple.com/au/app/aktywne-miasta/id1317715080