Morskie opowieści

W czwartkowe popołudnie 14 listopada w Czytelni Popularnonaukowej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Paderewskiego 1 odbyło się spotkanie z pisarzem Andrzejem Perepeczko.

Marynarz, oficer floty, naukowiec i historyk. Autor 125 książek – powieści dla dorosłych i dzieci, opowiadań, podręczników, skryptów akademickich, książek o historii wojen morskich, a także dziesiątek artykułów w niezwykle barwny i ciekawy sposób opowiadał o swoim życiu, twórczości i miłości do morza.

– Morze to droga otwarta na cały świat – mówił. I to właśnie tęsknota za morzem zapoczątkowała jego twórczość literacką.

We wspomnieniach mistrza marynisty nie zabrakło również, jak przystało na znakomitego gawędziarza, żartobliwych anegdot, którymi autor oczarował przybyłych gości.

Na zakończenie spotkania każdy mógł zakupić wybrane książki oraz otrzymać specjalną imienną dedykację wraz z autografem pisarza.

Andrzej Perepeczko podpisywał książki miłośnikom jego twórczości.

Wśród publikacji do nabycia nie zabrakło cieszącej się dużą popularnością wśród czytelników młodszego pokolenia „Dzikiej Mrówki”, powieści, której bohaterami są bracia bliźniacy Marek i Jarek, czyli Dzika Mrówka i jego brat. 

Fot. Magdalena Nowak

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl