MOPS ma nową dyrektor

Urszula Domachowska, dotychczasowa naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, od 3 października zarządza Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Bernadeta Smuda, która przez 27 pełniła funkcję dyrektora MOPS, przeszła na emeryturę.

Bernadeta Smuda w połowie września złożyła wniosek o zakończenie pracy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Prezydent miasta przychylił się do jej prośby. 30 września oficjalnie pożegnała się z ośrodkiem i jego pracownikami. Podczas spotkania pożegnalnego wiceprezydent Maciej Kalinowski podziękował jej za długie lata pracy i zaangażowanie w rozwiązywanie społecznych problemów mieszkańców miasta. Podkreślił  jej profesjonalizm i wyjątkową atmosferę współpracy, jaką stworzyła w Ośrodku.

Objęcie wolnego stanowiska dyrektora MOPS prezydent zaproponował Urszuli Domachowskiej, która dotąd od ponad 20 lat z dużym zagazowaniem kierowała Wydziałem Spraw Społecznych.

Prezydent Janusz Stankowiak i wiceprezydent Maciej Kalinowski pogratulowali Urszuli Domachowskiej objecia nowego stanowiska i podziękowali za ten wieloletni trud i podejmowanie wielu inicjatyw społecznych, które były wyrazem troski o sprawy społeczne mieszkańców.
Prezydent Janusz Stankowiak i wiceprezydent Maciej Kalinowski pogratulowali Urszuli Domachowskiej objęcia nowego stanowiska i podziękowali za wieloletni trud podejmowania ważnych inicjatyw społecznych, które były wyrazem troski o sprawy społeczne mieszkańców.

– Uważam, że Urszula Domachowska najlepiej zastąpi dotychczasową panią dyrektor – powiedział prezydent Stankowiak. – Ma bogate doświadczenie w kierowaniu zespołem ludzi, poza tym ogromną wiedzę i umiejętności w zakresie spraw społecznych. Kierowanie tą ważną z punktu widzenia mieszkańców placówką wbrew pozorom do łatwych nie należy. Jestem przekonany, że pani Urszula bez problemu sprosta wyzwaniu na nowym stanowisku. Tego jej życzę – dodał prezydent.

Urszula Domachowska podpisuje akt powołania na stanowisko dyrektora MOPS
Urszula Domachowska podpisuje akt powołania na stanowisko dyrektora MOPS

Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych przyjęła propozycję prezydenta i z dniem 30 września zakończyła ponad 30 letnią współpracę ze starogardzkim magistratem. Pożegnała się z Urzędem i jego pracownikami. 3 października w gabinecie prezydenta nowa dyrektor MOPS odebrała akt powołania na stanowisko i złożyła ślubowanie.

Urszula Domachowska składa ślubowanie.
Urszula Domachowska składa ślubowanie.

– Odwracam kartę i zaczynam na nowo. Zaczynam na nowo – z nadzieją i nieustającą wiarą w dobro i w ludzi. Zapewniam, że zawsze będę po stronie słabszych i potrzebujących pomocy – powiedziała nowa dyrektor MOPS,

Życzymy pani Urszuli Domachowskiej powodzenia i samych sukcesów na nowym stanowisku.

Obowiązki naczelnika WSS przejmie tymczasowo zastępca. Jeszcze w tym tygodniu ogłoszony zostanie konkurs na naczelnika WSS.