Monitoring przynosi efekty

Inicjatywa Prezydenta Miasta Starogard Gdański o wprowadzeniu całodobowej obserwacji monitoringu miejskiego, jak również wspólne ustalenia z Komendantem Straży Miejskiej i Komendantem Powiatowym Policji o uruchomieniu patrolu, który będzie współpracował z operatorem monitoringu przynoszą wymierne efekty.

23 lipca ok. godz. 3:25 na skrzyżowaniu ul. Lubichowskiej i ul. Kopernika w Starogardzie Gdańskim operator monitoringu podjął obserwację dwóch mężczyzn. Zarówno pora, jak i dziwne zachowanie mężczyzn, z których jeden niósł duże naręcze kwiatów wzbudziło podejrzenie operatora. Zarejestrował więc ich wizerunek.

27 lipca Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim sporządziła wniosek o zgranie monitoringu z wymienionej lokalizacji w związku z przyjęciem zawiadomienia o kradzieży kwiatów o wartości 1000 zł.

Kradzież kwiatów

Z kolei 28 lipca około godz. 4:20 operator monitoringu Straży Miejskiej zarejestrował dwóch sprawców, którzy na starogardzkim Rynku dokonali włamania do pomieszczenia przy ogródku należącym do restauracji SPHINX. Poinformował o tym zdarzeniu dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, w wyniku czego patrol dokonał zatrzymania sprawców.

Włamanie przy ogródku należącym do restauracji

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl