„Moja rodzina” na 256 rysunkach

80 autorów prac otrzymało nagrody w konkursie plastycznym pt. „Moja rodzina”. Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Można Inaczej pod patronatem prezydenta miasta. Prace nadesłało aż 256 uczestników. Od 27 maja przez najbliższy miesiąc wszystkie je można podziwiać w Starogardzkim Centrum Kultury.

W czwartkowe popołudnie, 27 maja br. w Starogardzkim Centrum Kultury Stowarzyszenie „Można Inaczej” ogłosiło wyniki konkursu plastycznego pod tytułem „Moja Rodzina”. Konkurs dedykowany był najmłodszym – dzieciom z przedszkoli miejskich i szkół podstawowych klas 1-3. Dzieci przez blisko miesiąc mogły nadsyłać prace konkursowe, na których w dowolny sposób interpretowały pojęcie „moja rodzina” i pokazywały, jak spędzają wolny czas z bliskimi w myśl hasła „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Grupa uczniów klas I-III szkół podstwowych w Starogardzie Gdańskim wyróżnionych w konkursie plastycznym „Moja Rodzina”

– Prace nadesłało aż 256 uczestników. Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. To, co dzieci zaprezentowały na swoich rysunkach, pokazało nam, jak ważna jest dla nich rodzina i jak wdzięcznym tematem jest do interpretacji. Widać też było, że dzieci są spragnione takich form aktywności i twórczego wyrażenia siebie na zewnątrz. Od rodziców też wiemy, że ucieszyła je wystawa w SCK. To, że ich prace można podziwiać jest dla nich już wielką nagrodą. W założeniach konkursu nagrody miało otrzymać  40 autorów prac, ale dzięki sponsorom udało się nam tę pulę nagród podwoić.  Komisja obradowała dwa dni. Przy ocenie braliśmy pod uwagę kolorystykę, pomysł, przedstawione wartości, formę oraz samodzielność wykonania – powiedziała prezes Stowarzyszenia Można Inaczej Dorota Dorau.

Ostatecznie jury w składzie Józef Olszynka – artysta, plastyk, Adam Haras – szef Galerii A, Elżbieta Serocka-  członek Stowarzyszenia „Można Inaczej” nie przyznało żadnego miejsca na podium. Wyróżniło natomiast 80 autorów, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów konkursu. Pozostali uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. 

Grupa przedszkolaków z miejskich przedszkoli w Starogardzie Gdańskim wyróżniona w konkursie plastycznym pt. „Moja Rodzina”

– Wiele prac prezentowało scenki rodzajowe z życia wzięte. Dzieci fantastycznie operują językiem plastycznego wyrazu, a kolor i forma świadczą tutaj o tym, że dzieciaki  przepełnione są twórczą radością, tak iż mieliśmy poważny problem z wyborem najlepszych prac. Naszym zdaniem wszyscy autorzy zasłużyli na wyróżnienia. Bardzo mnie cieszy fakt, że przez najbliższy miesiąc wszystkie rysunki będzie można obejrzeć w Starogardzkim Centrum Kultury. Ten barwny świat, którego tematem jest rodzina, napawa optymizmem i jestem przekonany, że będzie inspiracją dla odwiedzających – powiedział Józef Olszynka.

Patronat nad konkursem objął prezydent miasta Janusz Stankowiak. Z powodu wyjazdu służbowego nie mógł osobiście pogratulować uczestnikom. Reprezentowała go rzeczniczka prasowa Magdalena Dalecka, która wspólnie z Józefem Olszynką wręczyła dzieciom wyróżnienia.

Współorganizatorem konkursu było Starogardzkie Centrum Kultury. Partnerami – Poczta Polska i restauracja Mc Donald’s.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl