Mogę i lubię, czy już muszę…?

Od lipca do grudnia 2017 roku w Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień w Starogardzie Gdańskim realizowany jest program skierowany do osób dotkniętych hazardem, nałogowo korzystających z Internetu, gier komputerowych, portali społecznościowych oraz dla osób im bliskich „Mogę i lubię, czy już muszę…?”

Nałogowe robienie zakupów, obstawianie zakładów sportowych, ciągłe używanie telefonu, godziny spędzane na grach komputerowych, wielogodzinne surfowanie po Internecie to tak zwane uzależnienia behawioralne.

W ramach programu „Mogę i lubię, czy już muszę…?” można bezpłatnie skorzystać z: interwencji kryzysowych, indywidualnego wsparcia terapeutycznego, konsultacji prawnych, doradztwa finansowego w zakresie optymalnego spłacania długów, zajęć edukacyjno-informacyjnych, warsztatów umiejętności, czy też grup rozwoju osobistego.

– Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane do udziału w programie. Informacje dodatkowe można uzyskać: w rejestracji naszej placówki przy ul. Chopina 9, pod numerem tel. 58 562 94 93, za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: opirpa_starogardgdanski@wp.pl oraz na stronie internetowej www.opirpa-stg.pl – mówi Anna Tomaszewska, Zastępca Kierownika SPZOZ Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl