Modraczek gotowy na Święta

Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w każdym przedszkolu i szkole odbywają się jasełka. Tegoroczne w Miejskim Przedszkolu Publicznym Nr 6 „Modraczek” były wyjątkowe. Połączone je bowiem z podziękowaniem dla rodziców, którzy pomogli wyremontować jedną z sal dydaktycznych.

Tematem przewodnim bożonarodzeniowego przedstawienia były dary przyniesione malutkiemu Jezusowi z różnych zakątków świata. Przedszkolaki z „Modraczka” brawurowo wcieliły się w role: Eskimosa, Aborygena, przedstawiciela afrykańskiego plemienia, Japonki oraz oczywiście w Kociewiaków. Jak to podczas jasełek bywa, nie zabrakło kolęd i pastorałek. Dzieciom przygrywał Michał Nagórski.

– Bardzo się cieszę, że mogę być tutaj dzisiaj razem z Wami. Przestawienie było wspaniałe. Oglądałem je z wielką przyjemnością i wzruszeniem. Jednak poza radosnym oczekiwaniem na Święta Bożego Narodzenia, spotkaliśmy się także po to, by podziękować rodzicom, którzy przyczynili się do tego, że Wasze przedszkole staje się coraz ładniejsze – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Prezydent Starogardu Gdańskiego janusz Stankowiak dziękuje dzieciom za wprowadzenie świątecznej atmosfery.

Chwilę później prezydent wręczył podziękowania i upominki rodzicom, którzy wsparli remont sali dydaktycznej. Otrzymali je: Anna i Krzysztof Przybysz, Marzena Olszewska i Piotr Zdończyk, Alicja i Piotr Negowscy, Karolina i Marcina Nierzwiccy, Maria i Paweł Dobbek, Karina i Daniel Borzyszkowscy, Edyta i Tomasz Laskowscy, Wioleta i Dariusz Milewscy, Karolina i Łukasz Kamińscy, Agnieszka i Łukasz Knitter, Monika i Krystian Krenscy, Karolina Kuśnierz, Aleksandra i Łukasz Sikorscy.

Dyrektor MPP Nr 6 „Modraczek” Agnieszka Radimonas dziękuje rodzicom, którzy pomogli wyremontowac salę dydaktyczną.

– Mamy wielkie szczęście, że możemy liczyć na pomoc z Państwa strony. Teraz Wasze dzieci będą się bawiły, uczyły i poznawały świat w jeszcze bardziej przyjaznych warunkach. Dziękuję w ich imieniu – mówiła dyrektor Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 6 „Modraczek” Agnieszka Radimonas.

Spotkanie było także okazją do złożenia sobie świątecznych życzeń i podzielenia się opłatkiem.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl