Modernizacja dróg wojewódzkich coraz bliżej

30 września z wizytą do naszego miasta przyjechał wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna. Głównym tematem spotkania z władzami Starogardu była modernizacja dróg wojewódzkich w obrębie miasta oraz przebudowa wiaduktu wzdłuż ul. Gdańskiej.

Wicemarszałek Leszek Bonna spotkał się z Prezydentem Miasta Starogard Gdański Januszem Stankowiakiem i jego zastępcą ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeuszem Błędzkim. W rozmowach uczestniczył też były wiceprezydent Starogardu ds. techniczno-inwestycyjnych, obecnie burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski.

Od lewej: prezydent Starogardu Janusz Stankowiak, wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna, wiceprezydent Starogardu ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki. 

Wkrótce przebudowane zostanie skrzyżowanie drogi wojewódzkiej 222 z ul. Pomorską. Jedno z newralgicznych miejsc komunikacyjnych w Starogardzie zamieni się w rondo. Decyzję o terminie rozpoczęcia robót poznamy może już w styczniu 2021 r.

Przebudowa wiaduktu wzdłuż ul. Gdańskiej realizowana będzie z nowego naboru środków w ramach Regionalnego Programu Rozwoju nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej dla województwa pomorskiego. Obecnie aktualizowana jest dokumentacja budowlana. Prace nie rozpoczną się przed rokiem 2022.

Wicemarszałek Leszek Bonna miał okazję przyjrzeć się jak wygląda ruch na ul. Pelplińskiej.

Władze miasta Starogard Gdański od 2015 r. współpracują z Samorządem Województwa Pomorskiego w zakresie przebudowy odcinków DW 222 (Gdańska, Pelplińska, Pomorska).

W maju 2015 r. Gmina Miejska Starogard Gdański udzieliła pomocy finansowej Samorządowi Województwa Pomorskiego na opracowanie dokumentacji technicznej kompleksowej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 222 w granicach miasta, która objęła dwa odcinki:
• ul. Pelplińskiej od skrzyżowania z ul. Pomorską (wraz z niebezpiecznym skrzyżowaniem) do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej (rondo Solidarności)
• odc. ul. Gdańskiej od płn. granicy miasta do skrzyżowania z ul. M. Hillar (PKS) wraz z przebudową wiaduktu kolejowego.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl