Moc prezentów, moc radości

W tym roku już po raz dziesiąty Stowarzyszenie „Można Inaczej” zorganizowało akcję „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Jej wielki finał połączony ze spotkaniem wigilijnym odbył się 18 grudnia w restauracji „Ogródek”.

Akcja polega na tym, że dzieci piszą listy do Św. Mikołaja, a mieszkańcy miasta spełniają zawarte w nich prośby. Tym razem listów było 50, a w świątecznym spotkaniu dla rodzin objętych wsparciem Stowarzyszenia „Można Inaczej” udział wzięło łącznie 79 osób.

– W tym roku do bycia Elfami Św. Mikołaja, które przygotowywały prezenty dołączyła młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych, II Liceum Ogólnokształcącego z kl. I d, kl. III c oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 z kl. III d gimnazjum. Pozostałe Elfy to ciche Anioły. Niektóre z nich w tym roku zrezygnowały ze swojego prezentu po to, aby sprawić radość konkretnemu dziecku powiedziała prezes Stowarzyszenia „Można Inaczej” Dorota Dorau.

Niektóre Elfy, które przygotowywały prezenty.

– Niektóre prezenty przez specjalnego tajemniczego Elfa zostały dostarczone bezpośrednio do rodzin, których zaskoczenie było ogromne, bo obdarowani zupełnie się tego nie spodziewali – dodała pani prezes.

Spotkanie odbyło się zgodnie z polską tradycją Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wraz z rodzicami zasiadły do stołu, na którym pojawiły się wszystkie wigilijne potrawy. Nie zabrakło barszczu z uszkami, pierogów z kapustą i grzybami, ryb, czy tradycyjnej sałatki. Była wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i polskie kolędy.

Potem przyszedł Święty Mikołaj. Dzieci z zachwytem na twarzach otoczyły go kołem. Kiedy już wszystkie maluchy odebrały prezenty podziękowały za nie specjalnie na tę okazję przygotowanym układem choreograficznym pod kierunkiem Anny Gemby.

Fot. Małgorzata Rogala

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl