Moc możliwości, czyli „Spotkajmy się 2019”

Seniorzy ze Starogardu Gdańskiego i okolic są bardzo aktywni. Wielu z nich to studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkowie osiedlowych klubów seniora, czy uczestnicy zajęć w Dziennym Domu „Senior+”. Często pojawiają się na miejskich wydarzeniach kulturalnych. Tym razem to oni pochwalili się swoją twórczością, którą podziwiać mogliśmy 12 października podczas XXIII przeglądu pod nazwą „Spotkajmy się 2019”.

Spotkanie miało charakter niezwykle rozrywkowy. Na scenie pojawiły się chóry (Jutrzenka z Lubichowa, Złota Jesień ze Smętowa, Szpaki ze Skórcza) i zespoły wokalne (Osieczaki z Osieka, Bambino z Lubichowa, Halka z Osiecznej, Szlachcianki ze Szlachty, Kociewska Familija z Pinczyna, Sąsiedzi z Borzechowa, Melodia ze Zblewa, Skarszewskie Towarzystwo Śpiewacze ze Skarszew, Zespół z Bobowa, grupa wokalna Espero reprezentująca Zamek Kiszewski oraz zespół z Dziennego Domu „Senior+”).

Od lewej: Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, zastępca przewodniczącego Rejonowego Oddziału PZERiI Józef Gerigk oraz przewodniczący Jan Brdak rozpoczynają „Spaotkajmy się 2019”.

Wystąpili także podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim, którzy uczęszczają na zajęcia Środowiskowych Domów Samopomocy. Wielkie owacje zdobyła zarówno grupa Wszyscy Razem, jak i Młode Grzybki. Największy aplauz przypadł jednak zespołowi Blue MC’s, który brawurowo wykonał utwór „Przybij pionę” napisany przez opiekunów grupy Monikę Labon i Bartosza Stawowego. – Moc możliwości, tolerancja to buduje, więc wszyscy razem podnieśmy ręce w górę. Zahaczmy jakąś chmurę, zróbmy prześwit w niebie, aż słońce przez nie wpadnie i ogrzeje mnie i Ciebie – usłyszeliśmy.

Oprócz występów wokalnych i jednego aktorskiego zaprezentowanego przez Młode Grzybki, mogliśmy podziwiać także wystawę rękodzieła osób niepełnosprawnych oraz seniorów. 

Imprezę otworzył przewodniczący Rejonowego Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Jan Brdak. Głos zabrał też Prezydent Miasta Starogard Gdański. – Za każdym razem, kiedy jestem na przeglądzie Waszej twórczości niezwykle wzrusza mnie hasło „Spotkajmy się”. Zarówno Państwa, jak też moje pokolenie jeszcze pamiętamy o tym, jak ważny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Młodzi ludzie spotykają się teraz niestety głównie wirtualnie. Myślę, że organizowany przez nasz Rejonowy Oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przegląd twórczości artystycznej niesie ze sobą ważny przekaz, który powinien trafić do jak najszerszego grona zabieganych osób. Zawsze warto spotkać się z drugim człowiekiem twarzą w twarz – powiedział Janusz Stankowiak.

Zespół Blue MC’s porwał publiczność utworem „Przybij pionę”.

Fot. Małgorzata Rogala