Młodzieżowy Telefon Wsparcia w Starogardzie

Starogardzcy wolontariusze z miasta i powiatu wychodzą z nową inicjatywą – #MłodzieżowyTelefonWsparcia. Każdy, komu doskwiera izolacja i chciałby z kimś porozmawiać, może zadzwonić na specjalną linię. Po drugiej stronie słuchawki czekać będzie rozmówca gotowy do pomocy.

Wolontariusze ze Starogardzkiego Centrum Wolontariatu, które prowadzi Stowarzyszenie Można Inaczej, uruchomili „Młodzieżowy Telefon Wsparcia”. Działanie wspiera Młodzieżowa Rada Powiatu oraz Ambasador Dziecka z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Młodzieżowy Telefon Wsparcia ma przeciwdziałać izolacji społecznej. Ma być jedną z możliwości wsparcia, jaką daje drugiemu człowiekowi ROZMOWA. Z takiej rozmowy mogą skorzystać osoby starsze, potrzebujące dialogu, ale również mamy lub tatusiowie, którzy chcieliby, aby wolontariusz np. przeczytał dziecku bajkę. Młodzież nie będzie udzielała wsparcia specjalistycznego, ale chętnie podzieli się informacjami, gdzie z takiej pomocy można skorzystać.

Wystarczy zadzwonić pod numer: 504 196 225 w godz. 12:00 – 13:00, by ustalić czas i termin rozmowy. Koordynator przekaże informację, o której zadzwoni wolontariusz.

To pomysł młodych ludzi, którzy czują potrzebę pomagania i gotowi są do rozmowy, udzielenia wsparcia, przekazania przydatnych informacji oraz podzielenia się swoimi talentami.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl