Młodzieżowe inicjatywy

Warsztaty manualne, spotkania ze sztuką oraz nauka pierwszej pomocy to pomysły, z jakimi do swoich rówieśników i nie tylko wyszła starogardzka młodzież. Umowy na te działania z przedstawicielami grup inicjatywnych Prezydent Miasta podpisał 21 lutego.

„warsztaTY i MY” to pięć spotkań dla dzieci i młodzieży ze Starogardu Gdańskiego oraz okolic, podczas których młodzi ludzie mają okazję nauczyć się szydełkować, haftować, dekorować babeczki, tworzyć bransoletki, czy sprawdzić się w origami. Celem warsztatów manualnych jest pokazanie, że wolny czas można spędzać inaczej niż przed komputerem. Pomysłodawczyniami cyklu spotkań są Barbara Warembier i Julia Kajut.

Julia Kajut (z lewej) i Barbara Warembier

Amelia Giełdon, Martyna Rogowska oraz Maja Solejewska przygotowały projekt pod nazwą „Jesteś sztuką”, którego celem jest udowodnienie jak w sztuce można wykorzystać uczucia, jakie drzemią w każdym z nas. Organizatorki przewidziały trzy spotkania prowadzone przez młodzież pod nadzorem psychologa.

Prezydent Miasta Janusz Stankowiak podpisuje umowę z Mają Solejewską. 

„Młodzi na ratunek” to inicjatywa Julii Zander, Miłosza Zblewskiego i Łukasza Zblewskiego. W projekt zaangażowana jest młodzież z trzech szkół: I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim. Powstał on w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Ideą jest przekazanie ludziom młodym informacji oraz pokazanie w praktyce jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy i jakich zasad przestrzegać w sytuacjach kryzysowych.

Podpisanie umowy z Łukaszem Zblewskim i Miłoszem Zblewskim

Miasto każdą z tych inicjatyw dofinansowało kwotą 1 000 zł. 

Prezydent miasta Janusz Stankowiak z uczestnikami projektu „Młodzi na ratunek”

Fot. Magdalena Nowak