Młodzieżowa Rada Miasta IV kadencji rozpoczęła pracę

Młodzieżowa Rada Miasta Starogard Gdański IV kadencji po raz drugi w tym roku spotkała się w Urzędzie Miasta. Na spotkaniu 5 kwietnia prezydent Janusz Stankowiak wręczył osiemnastoosobowej grupie młodzieży mandaty radnych. IMG_2118

Młodzi ludzie, należący do Młodzieżowej Rady Miasta, to uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Inauguracyjne spotkanie nowych radnych odbyło się 3 marca br. Tego dnia wybrali spośród siebie przewodniczącego oraz dwóch wiceprzewodniczących – Natalię Kubik oraz Mateusza Kołakowskiego. Funkcję sekretarza MRM pełni Joanna Kreft. Podczas drugiego posiedzenia 5 kwietnia prezydent wręczył wszystkim członkom mandaty radnego.

IMG_2110

-Zawsze możecie liczyć na naszą pomoc – powiedział prezydent – wasza obecność w samorządzie jest niezwykle ważna, szczególnie gdy chodzi o budowanie nowego obywatelskiego społeczeństwa. Jesteście przykładem i wzorem obywatelskich postaw i umiejętnego łączenia pokoleń w działaniach na rzecz mieszkańców – dodał.

Rada podjęła już pierwsze działania w tym roku. Między innymi 2 kwietnia zorganizowała „Turniej Fifa na wielkim ekranie kinowym” w kinie „Sokół”. Podczas wtorkowego posiedzenia zaopiniowała też pozytywnie jedną z uchwał Rady Miasta, która dotyczy projektu wyznaczenia na terenie miasta obszarów zdegradowanych przeznaczonych do rewitalizacji. Radni rozmawiali również na temat przyszłych działań Rady i planu jej pracy na najbliższą kadencję.

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl