Młodzież z Diepholz odwiedziła prezydenta

9 kwietnia starogardzki magistrat odwiedzili niemieccy i polscy uczniowie biorący udział w wymianie młodzieży. Mieli okazję porozmawiać z prezydentem Starogardu Gdańskiego.

Wymiany młodych mieszkańców Diepholz i Starogardu Gdańskiego na stałe weszły już do tradycji obu miast. Pierwsza odbyła się 20 lat temu. Cały czas gromadzą one chętnych. To doskonała okazja do poznania historii, kultury i codziennego życia partnerskiego miasta.

Młodzi Niemcy chętnie zadawali prezydentowi Januszowi Stankowiakowi pytania. Chcieli się dowiedzieć jak długo pełni już swój urząd, jak w Polsce wyglądają wybory samorządowe, jakie są najstarsze zabytki miasta, jakie dyscypliny sportowe są najbardziej popularne wśród starogardzkiej młodzieży. Zapytali też oczywiście o to, ile razy prezydent był w Diepholz i co mu się tam najbardziej podobało.

– W Diepholz byłem już cztery razy. Bardzo podoba mi się to miasto. Muszę przyznać, że każda wizyta była dla mnie inspirująca. Teraz w Starogardzie wprowadzamy wiele zmian. Chcemy Wam dorównać – mówił prezydent Janusz Stankowiak. – Takie wymiany młodzieży służą głównie temu, żebyście mogli się lepiej poznać i jak najwięcej dowiedzieć się o swoich krajach i miastach. To dla Was też świetna okazja do szlifowania języka – dodał prezydent.

Każdy uczestnik wymiany otrzymał pakiet gadżetów promujących Starogard Gdański. Na zakończenie spotkania wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przed głównym wejściem do Urzędu Miasta.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl