Młodzież to ma pomysły!

Nowy mural i ogródek meteorologiczny to projekty, które otrzymały wsparcie z Miasta w ramach Funduszu Młodzieżowego. Pomysłodawcami są uczniowie starogardzkich szkół, którzy postanowili wdrożyć swoje plany w życie.

Projekt „METEOEKO” złożyła grupa uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. Przewiduje on powstanie ogródka meteorologiczno-botanicznego na którym stworzony zostanie obszar obserwacji pogody, mini ogródek dendrologiczny, rabatka na kwiaty, zioła i rośliny uprawne a także ptasi raj z karmnikami i budkami lęgowymi. W terenie planowane są również cykliczne zajęcia z geografii, przyrody, biologii, fizyki i zajęć przyrodniczych.
Jak zapewniają pomysłodawcy celem ich projektu jest kształtowanie świadomości ekologicznej, rozwijanie wrażliwości i chęci działania na rzecz kształtowania i ochrony środowiska.

Od lewej: Barbara Warembier, Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Starogard Gdański, Barbara Warembier, Eliza Kopeć i Dominik Głodek z PSP nr 2 oraz Marcin Karwowski, stowarzyszenie Pozytywni.

Na terenie I Liceum Ogólnokształcącego powstanie mural, portret patronki szkoły Marii Skłodowskiej-Curie. Namaluje go jedna z uczennic. Dookoła portretu uczniowie odcisną swoje dłonie oraz ozdobią mural według swoich pomysłów. Celem projektu jest stworzenie przyjaznej przestrzeni dla uczniów, ich zaangażowanie w życie szkoły oraz kultywowanie pamięci o patronce I LO.

Od lewej: Barbara Warembier, Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Starogard Gdański, Karolina Ziętara i Kacper Przybyszewski z samorządu uczniowskiego I LO oraz Marcin Karwowski ze stowarzyszenia Pozytywni.

Młodzieżowa Rada Miasta wraz ze Stowarzyszeniem Pozytywni informuje, że grupy młodzieżowe wciąż mogą składać wnioski w ramach konkursu Pozytywne wsparcie – Fundusz młodzieżowy. Kwota wsparcia dla każdej grupy może wynieść maksymalnie 1000 zł.
Zachęcamy wszystkie grupy młodzieżowe pragnące zrealizować projekt na rzecz mieszkańców Gminy Miejskiej Starogard Gdański do składania wniosków do 15 maja.

Wnioski należy złożyć w formie papierowej lub elektronicznej. Wersję papierową można złożyć w zamkniętej kopercie (z dopiskiem Pozytywne wsparcie – Fundusz młodzieżowy) w Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Mickiewicza 1, 83-200 Starogard Gdański) w biurze Pełnomocnika ds. organizacji pozarządowych – od poniedziałku do piątku od 8:00 do 14:00 lub
podczas dyżuru doradcy merytorycznego COP (środy 16:00-19:00).

Wersję elektroniczną wniosku, w formie tekstowej (np. pdf), można wysłać na adres pozytywni.starogard@gmail.com.
Jednoczenie informujemy, iż wnioski przed złożeniem można skonsultować z doradcą, poprzez e-mail (szymon.adam.rohde@gmail.com) lub telefonicznie pod numerem ‪883 664 634‬).
Szczegółowe informacje oraz niezbędne dokumenty znajdują się na stronie konkursu: pozytywnewsparcie.strikingly.com.