Młodzi i utalentowani

Agata Makowska, Oliwia Bierna i Szymon Szweda to zwycięzcy starogardzkiego talent show „Utalentowani”. 6 kwietnia w SCK odbył się finał pierwszej edycji konkursu.

Podczas gali finałowej zobaczyć mogliśmy 14 występów dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej. Szymon Szweda zajął I miejsce w kategorii wokalnej, Oliwia Bierna w tanecznej. Agata Makowska zaprezentowała wymagający układ gimnastyczny, który przyniósł jej nie tylko wygraną w kategorii artystycznej, ale i nagrodę publiczności.

Agata Makowska – I miejsce w kategorii artystycznej oraz nagroda publiczności.

– Dla mnie ten występ był stresujący. Kosztował mnie dużo nerwów, ale na pewno warto było wziąć udział w „Utalentowanych”. Zachęcam wszystkie dzieci do startu w kolejnych edycjach. Nie będziecie żałować – powiedziała Agata Makowska.

Finał pierwszej edycji talent show zorganizowanego przez Starogardzkie Centrum Kultury uświetniła obecność uczestniczek telewizyjnego programu „The Voice Kids”. Zuzia Jabłońska, Gabrysia Piotrowska i Swietłana Boguska dały popis swoich umiejętności wokalnych oraz wsparły jury w ocenie występów finalistów „Utalentowanych”.

W jury talent show zasiedli: Ewa Roman (dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury), Łukasz Rocławski (pracownik SCK, instruktor tańca, dziennikarz), Dariusz Szymański (lider i wokalista zespołu Darius Group) oraz Michał Nagórski (menadżer i członek zespołu Dwa plus Dwa).

– Cieszy mnie przede wszystkim bardzo wyrównany poziom dzisiejszego konkursu. Dzieci są wspaniałe i bardzo zdolne. Z przyjemnością się na nie patrzy i ich słucha – mówił Michał Nagórski. Jury nie tylko oceniało uczestników. Jego członkowie rozmawiali też z dziećmi po występach, żeby jak najwięcej się o nich dowiedzieć i móc ocenić je jak najbardziej sprawiedliwie.

– Jestem pod wrażeniem umiejętności uczestników tego talent show. Wydaje mi się, że rośnie kolejne pokolenie, które już w niedalekiej przyszłości będzie kolejnym dowodem na to, że w Starogardzie Gdańskim rodzą się gwiazdy – powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak, który objął wydarzenie swoim patronatem.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl