Mikroświaty Zofii Sumczyńskiej

Aktualnie w Autorskiej Galerii Sztuki 24B oglądać można wystawę prac Zofii Sumczyńskiej. Artystka zatytułowała ją „Mikroświaty”, bo prezentowane obrazy pokazują jej najbliższe otoczenie. Na zorganizowanym 8 grudnia wernisażu pojawili się przyjaciele malarki oraz stali bywalcy prowadzonej przez nią galerii.

Zofia Sumczyńska z kwiatami od prezydenta Starogardu Gdańskiego Janusza Stankowiaka.

– Spotykamy się dzisiaj w miejscu, gdzie bije serce starogardzkiej kultury. Gratuluję Zosi tego, że tak wspaniale ją krzewi oraz tego, że po raz kolejny mamy możliwość oglądania jej dzieł w prowadzonym i stworzonym przez nią oraz Michała Majewskiego miejscu, czyli w Autorskiej Galerii Sztuki 24B – witając gości mówiła Hanna Bielang.

– To nie jest moja pierwsza wystawa, ale jak zawsze, przy okazji prezentacji nowej ekspozycji, bardzo się denerwuję. Wszystkie obrazy, jakie Państwo tutaj widzicie odzwierciedlają moją duszę. Pokazałam na nich to, co jest mi najbliższe, co mnie otacza. Dlatego można zobaczyć kawałek mojego ogrodu, kwiaty oraz prace, do których inspiracją była napisana i zilustrowana przeze mnie książka „Miecio Śmiecio” – powiedziała Zofia Sumczyńska.

Aktualny zbiór prac malarki powstał ze wsparciem w formie stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Starogard Gdański, za co Zofia Sumczyńska podziękowała Januszowi Stankowiakowi, który również pojawił się na wernisażu i z zaciekawieniem przyglądał się wszystkim obrazom.

Fot. Małgorzata Rogala

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl