Mikołajki na sportowo w PSP 2

„Mikołajki na sportowo” pod tą nazwą kryje się przedświąteczne spotkanie dla dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Starogardzie. Projekt, który otrzymał wsparcie miasta, jest pomysłem zrealizowanym w ramach lokalnej inicjatywy.

Umowę na realizację wydarzenia, które prezydent miasta Janusz Stankowiak wsparł w kwocie 1500 zł podpisała 10 listopada przedstawicielka Monika Marchlewicz-Witkiewicz. Promocja sportu i integracja szkolnej społeczności poprzez wspólne gry zabawy i konkursy, a także obdarowanie najmłodszych świątecznymi upominkami to główne założenia projektu.
– W tym roku chciałybyśmy zorganizować szczególne Mikołajki. Oddaliła się groźba nauki zdalnej, uczniowie uczą się stacjonarnie. Ponadto w szkole rozpoczęło naukę ponad dwudziestu uczniów z Ukrainy. Dostrzegamy potrzebę integracji, współpracy oraz aktywnego i twórczego spędzania czasu – podkreślają organizatorki. W akcję czynnie włączyli się również rodzice uczniów z PSP nr 2. W programie „Mikołajek na sportowo” znajdą się również pokazy, zawody sportowe, przedstawienia o tematyce bożonarodzeniowej, świąteczny kiermasz a także słodka kawiarenka.

Od lewej: Joanna Kopeć, Sławomira Głodek i Monika Marchlewicz-Witkiewicz.