Mikołaj z dziecięcych marzeń

Wydawać by się mogło, że wszystkie dzieci podobnie wyobrażają sobie Mikołaja. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest. Po raz kolejny udowodniła to międzyszkolna akcja plastyczna zatytułowana „Mikołaj moich marzeń”, której pomysłodawcą oraz organizatorem po raz dziewiąty była Straż Miejska.

Przez cały rok funkcjonariusze starogardzkiej Straży Miejskiej prowadzą w szkołach pogadanki na temat bezpieczeństwa. W ten sposób nawiązują świetny kontakt z uczniami. W tym roku po raz dziewiąty zorganizowali dla nich międzyszkolny konkurs plastyczny „Mikołaj moich marzeń”. Spośród 385 prac przedstawiających różne wyobrażenia Mikołaja, Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego, co z nimi związane wybrano 10, które nagrodzono oraz 10, których autorzy otrzymali wyróżnienia.

– Konkurs „Mikołaj moich marzeń” zawsze organizujemy przy współudziale Starogardzkiego Centrum Kultury, z którego ramienia wspierają nas plastycy, pomagający nam wybrać najlepsze prace. W tym roku był to pan Józef Olszynka. Nasza akcja jak zwykle odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański – powiedziała zastępca komendanta Straży Miejskiej Krystyna Kwidzińska-Kulas. – Z nagrodzonych prac zawsze tworzymy baner, który później krąży po szkołach ich autorów. Pomysł zawsze się sprawdzał. Mam nadzieję, że w tym roku będzie tak samo – dodała.

Nagrody wręczała Sylwia Ossowska, pełnomocnik prezydenta ds. organizacji pozarządowych, dzieci i młodzieży. Uroczystość uświetnił wesoły występ „kapitana w śpiewogrze”, którym jest Jandoran. Dzieci śpiewały i tańczyły razem z nim. Te, które się wyróżniały, otrzymały upominki. To była wspaniała zabawa.

Autorzy nagrodzonych prac:
Jan Machnikowski
Patryk Ziemkiewicz
Julia Warczak
Mateusz Żmijewski
Amelia Kamm
Oliwia Klecha
Pola Malkus
Hanna Prądzińska
Agata Oberacz
Kamil Kasicki

Wyróżnienia otrzymali:
Maksymilian Kosiedowski
Antonina Mazur
Julia Szamecka
Dawid Glazer
Mateusz Krefta
Krzysztof Kaczmarek
Lena Połom
Julia Sobiechowska
Zuzanna Karczyńska
Julia Reszczyńska

 

 

 

 

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl