Mieszkanie dla rodzin w razie kryzysu

Towarzystwo Budownictwa Społecznego wspólnie z Miastem Starogard Gdański wyremontowało mieszkanie przy ul. Grunwaldzkiej 7 w rodzinnym domu Kazimierza Deyny. Materiały budowlane niezbędne do remontu zapewniła firma Grasso. Przekazała TBS darowiznę w kwocie 30 tys. zł. Lokal stanowi zabezpieczenie Miasta w razie sytuacji kryzysowej.

W czwartek, 25 sierpnia br. prezydent miasta Janusz Stankowiak odebrał nowo wyremontowane mieszkanie przy ul. Grunwaldzkiej 7 w Starogardzie Gdańskim. Towarzyszyli mu wiceprezydent Tadeusz Błędzki, Kierownik Działu Inwestycyjnego TBS Ziemi Kociewskiej Jarosław Kowalczyk oraz Zenon Sobiecki właściciel firmy Grasso, sponsor materiałów budowlanych niezbędnych do przeprowadzenia remontu.

Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, wiceprezydent Tadeusz Błędzki i własciciel firmy GRasso Zenon Sobiecki – sponsor materiałów budowlanych niezbednych do remontu odebrali nowo wyremontowane mieszkanie przy ul. Grunwaldzkiej 7. Po lokalu oprowadzał ich Kierownik Inwestycyjny TBS Jarosław Kowalczyk

– Mieszkanie ma 50 metrów kwadratowych. Znajduje się na poddaszu budynku. Składa się z dwóch pokojów, kuchni, łazienki z wc, przedpokoju oraz spiżarni. Podczas remontu wymieniono całą instalacje elektryczną, wykonano poprawną wentylację grawitacyjną mieszkania, zlikwidowano piece kaflowe, które zastąpiono piecem dwu-funkcyjnym gazowym oraz wykonano instalację centralnego ogrzewania. Ponadto mieszkanie zyskało nowe podłogi, stolarkę drzwiową, gładzie na ścianach, oświetlenie i oczywiście nowe płytki w łazience wraz z wymianą wszystkich sanitariatów – poinformował Kierownik Działu Inwestycyjnego TBS.

Kuchnia w nowo wyremontowanym mieszkaniu przy ul. Grunwaldzkiej w Starogardzie Gdańskim

Lokal został wyłączony z zasobów mieszkaniowych Gminy i przeznaczony do zasiedlenia dla rodzin w sytuacjach kryzysowych.

– Posiadanie takiego mieszkania, które w razie sytuacji kryzysowej, będzie mogło pełnić rolę lokalu zastępczego, jest bardzo ważne. Bardzo dziękuję panu Zenonowi Sobieckiemu za pomoc w sfinansowaniu tego remontu. Nie ukrywam, że zastrzyk finansowy, który otrzymaliśmy od firmy Grasso, bardzo nam pomógł w przeprowadzeniu tej modernizacji – powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Nowo wyremontowane mieszkanie przy ul. Grunwaldzkiej w Starogardzie Gdańskim stanowi miejski lokal zastępczy w sytuacjach kryzysowych

– Obecna sytuacja związana z wojną w Ukrainie mobilizuje wielu ludzi do pomocy. Główny jej ciężar spoczywa na samorządach, dlatego postanowiłem wesprzeć nasze lokalne władze darowizną, która pomoże im realizować powierzone zadania. Być może w obecnej chwili w tym mieszkaniu zamieszka jakaś rodzina z Ukrainy, która musiała przed wojną z Rosją uciekać i trafiła do naszego miasta. Cieszę się, że mogłem pomóc i że to mieszkanie służyć będzie mieszkańcom w sytuacjach kryzysowych – powiedział Zenon Sobiecki.

Remont kosztował ponad 100 tys. zł, w tym darowizna materiałowa w kwocie 30 tys. zł. Pozostałe koszty pokryło Miasto Starogard Gdański oraz TBS Ziemi Kociewskiej Sp. z o.o.