Miejskie Przedszkole Nr 10 wiarygodnym przedszkolem

Kolejne starogardzkie przedszkole zostało zaliczone do grona najlepszych przedszkoli w naszym powiecie. Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 10 w Starogardzie Gdańskim otrzymało wyróżnienie w Programie Wiarygodne Przedszkole.

Przez ponad dwa tygodnie kuratorzy oceniali całokształt pracy i dotychczasowe osiągnięcia przedszkolanek w MPP Nr 10. Co zadecydowało o wyróżnieniu? Byliśmy pierwszym przedszkolem w Starogardzie, które w 2011 rozpoczęło naukę pływania w grupie sześciolatków – powiedziała Jolanta Olejnik – dyrektor przedszkola. Mamy też jako jedyni certyfikat Kuratora Oświaty „Szkoła promująca zdrowy styl życia”. Zdobycie go wymagało kilku lat pracy. Poza tym w 2013 roku otrzymaliśmy certyfikat „Bezpieczne przedszkole”. Wyróżniliśmy się tym, że w naszym budynku funkcjonuje system sygnalizacji przeciwpożarowej i automatyczne otwieranie okien w razie zadymienia.

W programie Wiarygodne Przedszkole właśnie to jest oceniane – poziom oferowanych świadczeń dydaktycznych, wychowawczych, opiekuńczych, nowe ciekawe pomysły angażujące dzieci w różne dodatkowe zajęcia oraz bezpieczeństwo w budynku i dostosowanie go do potrzeb maluchów. Tytuł „Wiarygodne Przedszkole” dla przedszkolanek jest potwierdzeniem jakości i celowości ich pracy, a dla rodziców drogowskazem w wyborze odpowiedniej placówki dla swoich pociech.

Wiarygodne przedszkole to dobre przedszkole, bezpieczne, otwarte na potrzeby dzieci i rodziców, współpracujące, oferujące atrakcyjne zajęcia, twórcze i pomysłowe – mówi Jolanta Olejnik.

– Dzieci uwielbiają chodzić do przedszkola, w których czują się dobrze i bezpiecznie. Tak jest w MPP Nr 10. Maja – moja pięcioletnia córka jest już w zerówce, a Pola w tym roku zaczęła chodzić do grupy maluchów – powiedziała Beata Wilczewska. Obie nie mogą się doczekać ranka by iść do przedszkola, a po południu ta młodsza chce być odbierana jak najpóźniej. Wiem, że są tam bezpieczne i dobrze się bawią oraz przygotowują do szkoły według najnowszych metod nauczania. Zresztą o wszystkim co się dzieje w przedszkolu my rodzice dowiadujemy się na bieżąco z gazetki informacyjnej. Cieszę się, że praca pań przedszkolanek naszej „Słonecznej Krainy” została doceniona i wyróżniona.