Międzynarodowy Dzień Niesłyszących

Święto osób mających problemy ze słuchem obchodzone jest w ostatnią niedzielę września. Starogardzki oddział Polskiego Związku Głuchych zorganizował uroczyste spotkanie z tej okazji 9 października.

Była to doskonała okazja do podziękowań dla najbardziej aktywnych członków koła oraz władz miasta. Prezydenta Miasta Starogard Gdański reprezentowała pełnomocnik ds. osób z niepełnosprawnościami Ewa Życzyńska, która odczytała list z życzeniami przygotowany przez włodarza miasta.

List z życzeniami Prezydenta Miasta przekazała członkom koła pełnomocnik ds. osób z niepełnosprawnościami Ewa Życzyńska.

Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli Dziennego Domu Senior+ oraz Środowiskowego Domu Samopomocy. Dowiedzieliśmy się też, że kapelan Koła Terenowego Polskiego Związku Głuchych w Starogardzie Gdańskim ks. Wojciech Gruba napisał książkę zatytułowaną „Czynienie dobra doskonaleniem ludzkiej natury”.

Najbardziej aktywne członkinie Koła Terenowego Polskiego Związku Głuchych w Starogardzie Gdańskim zostały wyróżnione za swoją pracę i zaangażowanie. 

Spotkanie prowadziły prezes koła Joanna Cwojdzińska oraz pracownik oddziału Katarzyna Kielusiak.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl