Miasto zaoszczędzi na prądzie

Od nowego roku Urząd Miasta, spółki miejskie, szkoły, przedszkola i inne instytucje publiczne, które podlegają prezydentowi miasta, zapłacą mniej za prąd. Specjalnie powołany zespół przetargowy wynegocjował cenę o 2,5 grosza niższą na 1 kWh niż w ubiegłym roku. Dzięki temu miasto zaoszczędzi ponad 300 tys. zł.

7 października miasto ogłosiło przetarg na dostawę energii elektrycznej do Urzędu Miasta, szkół, przedszkoli, Starogardzkiego Centrum Kultury, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz miejskich spółek. Powołany przez prezydenta specjalny zespół przetargowy przygotował specyfikację istotnych warunków zamówienia, bazując przede wszystkim na  bieżącym zużyciu i cenie za energię. Ustalono, że szacunkowa wartość  rocznego zapotrzebowania na prąd w mieście wynosi prawie 2 mln zł.  Po otwarciu kopert  okazało się, że miasto w porównaniu z ubiegłym rokiem zapłaci  ponad 300 tys. zł mniej za tę samą ilość dostarczonej energii elektrycznej.  Firma, która wygrała przetarg zaproponowała cenę o 2,5 grosza niższą na 1kWh, niż ta, która obowiązywała dotychczas.

Pozyskane w ten sposób oszczędności zasilą miejski budżet i zostaną wykorzystane na bieżące potrzeby mieszkańców miasta.

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl