Miasto z TBS wybuduje 16 mieszkań przy ul. Piłsudskiego

W Starogardzie Gdańskim przy ul. Piłsudskiego stanie kolejny budynek wielorodzinny z 16 mieszkaniami „pod klucz”. Miasto otrzymało na jego budowę ponad 4 mln zł dofinansowania z rządowego programu wspierania budownictwa komunalnego i socjalnego. Łącznie na budowę nowych mieszkań przy ul. Piłsudskiego i Os. Piastów Miasto przeznaczy przeszło 7 mln zł. Powstanie 28 lokali mieszkalnych.

Prezydent Miasta Janusz Stankowiak podpisał kolejną umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na bezzwrotne wsparcie budownictwa z Funduszu Dopłat w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa komunalnego i socjalnego w kwocie 4 187 635,15 zł. Kwota ta stanowi blisko 85% całkowitej wartość inwestycji, która szacowana jest na prawie 5 mln zł. Wcześniej podobną umowę na blisko 2,8 mln zł podpisał na budowę 12 mieszkań na os. Piastów. 

Nowy dom mieszkalny przy ul. Piłsudskiego

Budynek wielorodzinny stanie przy ul. Piłsudskiego. W styczniu 2023 roku Towarzystwo Budownictwa Społecznego Ziemi Kociewskiej ogłosi przetarg na wykonawcę tej inwestycji. Budynek będzie miał trzy kondygnacje naziemne. Do dyspozycji mieszkańców będzie 16 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 816,02 m2. Mieszkania będą wykończone „pod klucz”. Ponadto w ramach zadania wykonawca wybuduje wewnętrzną drogę dojazdową do nieruchomości, naziemne miejsca parkingowe dla mieszkańców oraz zagospodaruje teren zielony wokół budynku.

Projekt zagospodarowania terenu

28 mieszkań „pod klucz”

Łącznie w latach 2023-2024 miejskie zasoby mieszkaniowe powiększą się o 28 nowych lokali mieszkalnych. We wtorek, 20 września prezes TBS Ziemi Kociewskiej Tomasz Czerwiński pokazał Prezydentowi jedną z dwóch lokalizacji planowanych do budowy domów wielorodzinnych – na osiedlu Piastów. Na temat inwestycji pisaliśmy w artykule https://starogard.pl/miasto/beda-nowe-mieszkania-w-starogardzie-117008/

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak i Prezes TBS Ziemi Kociewskiej Tomasz Czerwiński na placu os. Piastów, gdzie ma powstać jeden z dwóch bloków mieszkalnych w Starogardzie Gdańskim

– Dla mieszkańców obie inwestycje są niezwykle istotne, bo podobnie jak w wielu innych miastach kolejka oczekujących na mieszania jest długa. W Starogardzie obecnie na swoje „M4” oczekuje ponad 200 rodzin. Dlatego cieszymy się, że złożone przez TBS wnioski do Banku Gospodarstwa Krajowego zostały pozytywnie rozpatrzone i otrzymały dofinansowanie. Dzięki temu będziemy mogli zapewnić 28 rodzinom godne miejsce do życia w dobrych lokalizacjach – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

Teren na os. Piastów przeznaczony pod budowę domu wielorodzinnego z 12 mieszkaniami „pod klucz”