Miasto wspiera Klub Abstynenta „Razem”

38.000 zł dofinansowania z miasta otrzymał Klub Abstynenta „RAZEM”. Pieniądze te mają wesprzeć osoby zmagające się z uzależnieniem a także pomóc ich rodzinom, zarówno w trakcie, jak i po zakończonym leczeniu.

W ramach otwartego konkursu ofert w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym na 2023 rok została podpisana umowa na realizację zadania publicznego pn. „Prowadzenie Klubu Abstynenta”.
Klub działa od 1998 roku i mieści się na os. 60-lecia ONP 14. Jego główne założenia to wsparcie w zachowaniu abstynencji, możliwość spędzania wolnego czasu połączonego z nauką i aktywnością fizyczną oraz promowanie trzeźwego stylu życia. W każdą środę odbywają się spotkania grupy osób uzależnionych.
Otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00-20:00 oraz dodatkowo w poniedziałki i środy w godzinach 9:00-13:00. W tym czasie, każdy może porozmawiać z gospodarzem oraz członkami klubu. Najczęściej są to osoby, które same doświadczyły uzależnienia i przeszły przez proces terapii dzięki czemu są doskonałym przykładem poprawy swojego życia. Daje to innym członkom dużą siłę i motywację do zmiany. Poza tym w klubie można zagrać w tenisa stołowego, skorzystać z siłowni czy małej biblioteczki. Klub organizuje również warsztaty, spotkania w grupach i konferencje.

Od lewej: prezydent miasta Janusz Stankowiak, Mariusz Szpakowski prezes zarządu oraz skarbnik Jacek Brud podpisali umowę na dofinansowanie działań Klubu Abstynenta „Razem”.