Miasto wspiera amatorów biegania

Starogardzki Klub Lekkoatletyczny Filippides z powodzeniem popularyzuje w Starogardzie Gdańskim zamiłowanie do biegania. Ich pomysły i inicjatywy od lat wspiera Miasto. W poniedziałek 19 kwietnia prezydent miasta podpisał z klubem dofinansowanie na III Bieg BiegamBoLubięLasy.

Bieganie to jedna z popularniejszych form utrzymywania ciała w dobrej kondycji. Jej popularność wynika nie tylko z potrzeby uprawiania tej dyscypliny sportu przez coraz więcej jej miłośników, ale również za sprawą wielu wspaniałych inicjatyw, które rozpowszechniają tę miłość. Taką akcją jest akcja Fundacji Wychowywanie Przez Sport z Warszawy pn. „Biegam bo Lubię”. Starogardzki Klub Lekkoatletyczny Filippides podjął współpracę z Fundacja już w 2015 roku. Od kwietnia do listopada organizował cykliczne, cotygodniowe, bezpłatne zajęcia dla początkujących biegaczy, a w 2019 roku po raz pierwszy zorganizował dla nich zawody na terenie kociewskich lasów.

Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak i skarbnik SKL Filippides Lucyna Petka podpisują umowę na dofinasowanie III Biegu BiegamBoLubieLasy

– Ta ogólnopolska impreza BiegamBoLubieLasy spotkała się u nas z wielką sympatią. W dwóch poprzednich edycjach uczestniczyło w niej prawie 500 biegaczy. Zawody odbywają się na leśnych ścieżkach w otoczeniu pięknej przyrody na dystansie 5 km. Adresowane są głównie do młodzieży i dorosłych, ale przewidujemy też rywalizację dzieci i osób niepełnosprawnych na dystansach 300 i 600 metrów. Zawody mają charakter zabawy z elementami współzawodnictwa, które są jej wartością dodaną. Pozwalają sprawdzić się na dłuższym dystansie, ale też pomagają budować motywację do dalszej pracy i wysiłku. Poza tym to dobry sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu, bo biegom towarzyszy szereg dodatkowych atrakcji dla całych rodzin – powiedziała skarbnik Klubu Lucyna Petka.

Poinformowała, że zawody odbędą się prawdopodobnie we wrześniu. – Chcemy mimo wszystko zorganizować zwody stacjonarne, nawet jeśli miałyby się odbyć w bardziej kameralnym gronie. Chcemy poczuć ducha rywalizacji i tym bardziej zachęcać wszystkich zawodników do jeszcze większej aktywności fizycznej, którą na co dzień realizujemy w ramach treningów klubowych, a także w amatorskiej w grupie BiegamBoLubie Starogard Gdański na stadionie miejskim.

Jeden z treningów amatorskiej grupy biegaczy Biegam Bo Lubię na stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny

Klub SKL Filippides otrzymał na organizację III Biegu „BiegamBoLubieLasy” wsparcie z Miasta w kwocie 2000 zł. W poniedziałek 19 kwietnia prezydent Janusz Stankowiak podpisał z skarbnik Klubu Lucyną Petką stosowną umowę.

– Za otrzymane z Miasta pieniądze kupimy statuetki oraz nagrody rzeczowe dla zwycięzców – zapewniła skarbnik SKL Filippides.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl