Miasto wsparło pomysły mieszkańców

Inicjatywa lokalna jest narzędziem, w ramach którego mieszkańcy zgłaszają pomysły i deklarują udział w ich realizacji. Aby jednak móc je wdrożyć, potrzebują finansowego wsparcia ze strony Miasta. Z taką pomocą, wyszedł prezydent miasta Janusz Stankowiak dofinansowując pomysły mieszkańców.

1900 zł otrzymało stowarzyszenie START-ON na swój kolejny projekt pod nazwą „START-ON włącz się na innych”. Pieniądze te pozwolą na przeprowadzenie spotkań z dziećmi i młodzieżą ze starogardzkich szkół. Jak podkreślają założyciele stowarzyszenia, Katarzyna Wątka i Paweł Demski, głównym ich celem, będzie zwrócenie uwagi słuchaczy, na potrzeby osób z niepełnosprawnością. Uświadomienie na ich codzienne problemy, prezentacja możliwości realizowania się w sporcie, savoire-vivre wobec osób niepełnosprawnych, a także zaproszenie młodych ludzi do czynnego udziału w ramach wolontariatu.

Katarzyna Wątka, stowarzyszenie START ON

W kwocie 2000 zł prezydent wsparł projekt uczniów I Liceum Ogólnokształcącego: Maksyma, Radosława i Justyny Domkowskich oraz Antoniego Rogowskiego, którzy zamierzają umieścić stacje solarne w naszym mieście. Jedna znajdzie się w Parku Nowe Oblicze, druga w okolicy dworca PKP.
Umożliwi ona bezpłatne ładowanie smartfonów oraz innych urządzeń mobilnych. Dodatkowo pomysłodawcy planują przeprowadzić prelekcje dla blisko 400 uczniów szkół średnich, na temat zielonej energii. Celem projektu jest zwrócenie uwagi mieszkańców Starogardu na zalety oferowane przez odnawialne źródła energii.

Od lewej: Maksym Domkowski i Antoni Rogowski